۱۱ اسفند ۱۴۰۰، ۲۳:۰۳
کد خبرنگار: 1389
کد خبر: 84668873
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس فدراسیون بوکس: آذربایجان شرقی همواره در این رشته مطرح بوده است

تبریز- ایرنا -رییس فدراسیون بوکس با اشاره به جایگاه بوکس آذربایجان شرقی، گفت: از دیرباز بوکس آذربایجان شرقی مطرح بوده است. 

به گزارش ایرنا، حسین ثوری در مجمع انتخاباتی هیات بوکس آذربایجان شرقی با یادآوری نام و یاد آلوش عباسی قهرمان اسبق بوکس کشور افزود: من در سنین جوانی که بوکس کار می کردم آوازه این نام آور فقید رشته بوکس را بارها شنیده بودم.

رییس فدراسیون بوکس خاطرنشان کرد: ۱۸ مدال آسیایی در مدت تصدی گری بنده در فدراسیون کسب شده و بوکسورهای ما پس از ۱۶ سال موفق شدند به فینال راه پیدا کرده و در برابر بزرگان بوکس جهان بایستند.

ثوری عنوان داشت: کلاس های دانش افزایی مربیگری و داوری که در استان برگزار می شود باید منجر به حضور ورزشکاران آذربایجان شرقی در میادین جهانی و المپیک شود.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این مجمع با درخواست حمایت بیشتر فدراسیون بوکس از بوکس استان، اذعان کرد: رشته بوکس، در سال های اخیر پیشرفت فوق العاده‌ای در کشور داشته و مدیریت کنونی فدراسیون نگاه خوبی به همه استان ها دارد.

ایوب بهتاج با اشاره به امین مجنونی و مهدی پرویزی ۲ قهرمان ملی پوش آذربایجان شرقی یادآور شد: این ۲ بوکسور نمونه ای از ورزشکاران مستعد استان هستند که حمایت بیشتر فدراسیون از این عزیزان منجر به افزایش دستاوردهای آنان می شود.

وی همچنین بیان کرد: ارتقای سطح مربیان در ارتقای سطح ورزشکاران تاثیر مستقیمی دارد و آموزش مربیگری یکی از راهکارهای متداول است.

ناصر جعفرزاده اقدم بعد از اینکه در مجمع انتخاباتی هیات بوکس آذربایجان شرقی با ۱۳ رای از ۲۱ رای ماخوزه به عنوان سکاندار جدید هیات انتخاب شد، گفت: سعی خواهیم کرد تعداد باشگاه های رشته بوکس در سطح استان را افزایش دهیم و ارتقای سطح مربیان و داوران استان را با قدرت پیگیری کنیم.

وی که از خانواده بوکس استان است در برنامه های خود از جلب حمایت مالی باشگاه مس سونگون ورزقان در خصوص تیم داری در رشته بوکس سخن گفت و ادامه داد: در این خصوص مذاکراتی با مس سونگون ورزقان صورت گرفته است  و در تلاشیم آنها را برای حمایت مالی و تیم داری متقاعد کنیم و در کنار آن برنامه‌ریزی‌هایی برای استعدادیابی و پرورش برترین‌های بوکس استان داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha