۵ اسفند ۱۴۰۰، ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 84661836
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بوریس جانسون خواستار برگزاری نشست فوری رهبران ناتو شد

تهران – ایرنا – بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس بدنبال تحولات اخیر در اوکراین در توئیتی  خواستار برگزاری نشست فوری رهبران پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) شد.

به  گزارش روز پنجشنبه ایرنا، جانسون  که بامداد امروز در تماس تلفنی با رئیس جمهوری اوکراین درجریان وقایع اخیر این کشور قرار گرفت؛  در حساب توئیتر خود در مورد حمله روسیه به اوکراین نوشت: این یک فاجعه برای قاره اروپا است.

نخست وزیر انگلیس در ادامه  نوشت: من امروز با مردم انگلیس درباره تجاوز نظامی روسیه به اوکراین سخن خواهم گفت.

جانسون در توئیت خود نوشت: من همچنین با رهبران گروه ۷ صحبت خواهم کرد و خواستار نشست فوری تمامی رهبران ناتو در اسرع وقت هستم.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر انگلیس در پی حمله روسیه به اوکراین با "ولودیمیر زلنسکی" رئیس‌جمهوری اوکراین تماس تلفنی گرفت و زلنسکی وی را در جریان آخرین تحولات و وضعیت بحران این کشور قرار داد.

دفتر نخست وزیر انگلیس در حساب توئیتر مختص به این دفتر نوشت: بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین در ساعات اولیه بامداد امروز تماس تلفنی گرفت.

دفتر نخست وزیری انگلیس افزود: جانسون از آنچه در اوکراین رخ داده وحشت زده شده است. در این مکالمه تلفنی رئیس جمهوری اوکراین، نخست وزیر انگلیس را در جریان حمله روسیه به اوکراین قرار داد؛ رئیس جمهوری اوکراین گفت: درحالی که پوتین حمله خود را علیه مردم اوکراین به راه اندخته است، غرب نباید کنار بایستد.

این بیانیه در پایان افزود: نخست وزیر انگلیس در پاسخ گفت که امیدوار است تا اوکراین بتواند مقاومت کند؛ این کشور و مردمانش در یاد و خاطر مردم انگلیس در این روزهای تاریک خواهند بود.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه/۲ اسفندماه با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.

پوتین بامداد امروز (پنجشنبه) در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.  

پوتین هشدار داد: مسئولیت هرگونه خون‌ریزی احتمالی بر عهده دولت اوکراین خواهد بود.

وی گفت که مطمئن است نیروهای نظامی روسیه به وظایف خود عمل خواهند کرد.

پوتین بلافاصله پس از اعلام عملیات نظامی در منطقه دونباس، در اظهارات تلویزیونی خواستار «توقف نظامی‌سازی» اوکراین شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha