شاخص بورس همچنان بر مدار صعود

۴ اسفند ۱۴۰۰، ۱۳:۲۸
کد خبر: 84660468
شاخص بورس همچنان بر مدار صعود

تهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس تهران امروز (چهارشنبه، چهارم اسفندماه) با سه‌هزار و ۴۶۱ واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۲۸۸ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در ادامه معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از هشت میلیارد و ۷۰۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۳ هزار و ۹۶۴میلیارد ریال و در بیش از ۵۵۳ هزار و ۶۶۲ نوبت معامله شد.

در ادامه معاملات بورس تهران بیش از پنج میلیارد و ۲۴۷ میلیون سهم، حق‌تقدم واوراق بهادار به ارزش ۳۵ هزار و ۹۶ میلیارد ریال و در ۳۳۴ هزار و ۴۸۹ نوبت معامله شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۶۵۷ واحد افزایش به ۳۳۰ هزار و ۳۱۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک‌هزار و ۳۷ واحد رشد به ۲۰۶‌هزار و ۹۰۶ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۲ ‌هزار و ۶۵۸ واحد و شاخص بازار دوم، ۶ هزار و ۵۹۰ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، پتروشیمی نوری (نوری) با ۴۸۶ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۳۷۰ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۳۰۵ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۲۹۴ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۲۱۶ واحد، پارس فولاد سبزوار (فسبزوار) با ۱۵۹ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۴۴ واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۴۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل فولاد خوزستان (فخوز) با ۱۸۰ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۷۲ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۱ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۶۰ واحد و پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۴۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد ایران خودرو (خودرو)،‌ بانک ملت (وبملت)، سایپا (خساپا)، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) و پارس فولاد سبزوار (فسبزوار) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۳۲۸ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۶۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۶۰ واحد افزایش داشت و به ۱۷ هزار و ۵۸۹ واحد رسید.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۴۵۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۵۸ هزار و ۸۶۸ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۱۹ هزار و ۱۷۳ نوبت بود.

نمادهای پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پویا زرکان آق دره (فزر)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریا ساسول (آریا) و سیمان ساوه (ساوه)، تجلی توسعه معادن و فلزات (تجلی) و جنرال مکانیک (رنیک) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، نفت ایرانول (شرانل)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، آتیه داده پرداز (اپرداز) و شرکت سرمایه گذاری صباتامین (صبا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha