رییس سازمان تبلیغات اسلامی: جهاد تبیین در قامت هنر گره‌گشا است

کرمان - ایرنا - رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: جهاد تبیین اگر در قامت هنر دربیاید گره باز می‌کند و کوتاهی در این زمینه با هر توضیح و توجیهی، موهبت‌های ویژه امام عصر (عج) را سلب می‌کند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد قمی روز سه شنبه در دیدار با نمایندگان حوزه هنری استان‌ها در کرمان افزود: اولویت نخست مقام معظم رهبری جهاد تبیین است و حوزه هنری می تواند در این بخش فرماندهی کنند و در مسیر باید کارهای بزرگی انجام شود که اثرگذاری بیشتری داشته باشد که برکات آن به خود افراد نیز می رسد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری برای حاج قاسم دعای شهادت کرد اظهار داشت: هر فردی که کار ویژه و خاصی انجام دهد، مواهب و دعای خاص نیز نصیبش می‌شود و عزت سردار دلها و کثرت جمعیت در شهادت ایشان به دلیل این بود که حاج قاسم باری از دوش امام عصر (عج) و رهبر معظم انقلاب برداشته بود.

وی اضافه کرد: به حاج قاسم غبطه می خوریم و در مقابل روح ایشان تعظیم می کنیم، اما ریشه و دلیل بزرگی او اخلاص است، کسی که می خواهد گره گشا باشد باید روی کانون توجهات امام عصر (عج) و مساله های داری اولویت انقلاب و رهبر معظم انقلاب اسلامی متمرکز شود که در واقع این مسائل همان مشکلات مردم است.

حجت الاسلام قمی افزود: مقام معظم رهبری در ۶ ماه گذشته بیش از ۳۰ بار کلمه "جهاد تبیین" را بکار برده اند و ایشان در ۱۱ سال گذشته بیش از ۴۰ بار از واژه جمعیت استفاده کرده اند و فرمودند همه در این میدان موظف به روشنگری تبیین و افشاگری هستیم.

وی تصریح کرد: ائمه اطهار به طور مکرر جهاد تبیین داشتند لذا باید تبیین و روشنگری کرد و جهاد امام عصر (عج) نیز بر همین امر است و اگر جهاد تبیین را محقق نکردیم پای مسایل اصلیمان ایستادگی نکرده ایم.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نگاه زیست بومی، ضرورت اجتناب ناپذیر است زیرا کرمان امروز موهبتی دارد بنام مرقد مطهر سردار دلها که دیروز آن را نداشته و نمی تواند در برنامه ریزی های خود آن را لحاظ نکند.

وی تاکید کرد: به مدیران کل سازمان تبلیغات اسلامی در استان ها تاکید می کنم با هم افزایی و متناسب با زیست بوم مناطق، ظرفیت های استان ها را مشخص و روی آن کار کنند.

حجت‌الاسلام قمی یادآور شد: در هم آمیختگی فرهنگی با وجود زیست بوم های فرهنگی باید مورد توجه باشد و برای هر مسئولیت بزرگ ملی یک مرکز مسئولیت ایجاد شود.

وی گفت: ما مسئولیت های بزرگ را به مرکز واگذار می کنیم در حالی که برنامه های بزرگ باید با نگاه زیست بومی در استان‌ها توزیع شود.

همچنین در این نشست حوزه هنری استان ها پیشنهادات خود را در مورد سند تحول این حوزه در کشور اعلام کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha