۱۷ درصد جمعیت پنج تا ۱۱ سال مهاباد نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کردند

مهاباد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت مهاباد گفت: تاکنون ۱۷ درصد جمعیت پنج تا ۱۱ سال این شهرستان نسبت به دریافت دز نخست واکسن کرونا اقدام کردند.

قاسم امینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واکسیناسیون رده سنی پنج سال به بالا طی ۲ هفته گذشته آغاز شده و بیش از ۲۹ هزار نفر در مهاباد به مجموع واجد شرایط واکسیناسیون اضافه شدند.  

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۷ درصد رده سنی پنج تا ۱۱ سال مهاباد دُز نخست و ۲.۵ درصد همین رده نسبت به دریافت دُز دوم خود اقدام کردند که در هر ۲ نوبت از میانگین استانی بالاتر است.

رییس مرکز بهداشت مهاباد اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در مهاباد تاکنون ۳۹۸ هزار و ۷ واکسن به افراد پنج سال به بالا تزریق شده است.

امینی اضافه کرد: از این میزان ۷۲ درصد نوبت نخست، ۶۴ درصد نوبت دوم و ۲۳ درصد نیز نوبت سوم تزریق شده است.

وی با بیان اینکه تزریق دز سوم جزو تاکیدات وزارت بهداشت است، اظهار داشت: تکمیل فرآیند واکسیناسیون، نقش بسزایی در ایجاد ایمنی جامعه و کنترل کرونا دارد از این رو بر این اساس از شهروندان درخواست می‌شود هرچه سریعتر نسبت به تزریق و تکمیل فرآیند واکسیناسیون خود و اعضای خانواده اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه مهاباد هم اکنون در وضعیت نارنجی مقابله با کرونا قرار دارد،  تاکید کرد: لازم است که در کنار واکسیناسیون، شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیز به صورت کامل رعایت شود تا بتوان از شیوه پیک بعدی جلوگیری کرد.

مهاباد با ۲۴۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع و تاکنون بیش از ۵۹۳ نفر بر اثر این بیماری در این شهرستان فوت شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha