زنده‌یاد سعید تشکری تمام قد در خدمت آستان اهل بیت بود

تهران-ایرنا- نویسنده معاصر ایرانی، گفت: زنده‌یاد سعید تشکری، به جز خدمت به اهل بیت به چیز دیگری نمی‌اندیشید و از او نزدیک‌تر، متعهدتر و انقلابی‌تر کسی را نمی‌توان پیدا کرد که تمام قد در خدمت آستان اهل بیت به‌خصوص امام رضا سلام الله علیه باشد.

به گزارش ایرنا، مهدی شجاعی درباره سعید تشکری، نویسنده ایرانی، گفت: فقدان هنرمند متعهد، هنرمند ولایی، هنرمند عاشق اهل بیت و خادم امام رضا بسیار دردناک، تاسف برانگیز و شکافی است که با هیچ وسیله‌ای پر نخواهد شد.

وی افزود: من به عنوان یک رفیق که در تمام طول عمر، جز اُخُوت، برادری، رفاقت و صداقت از او ندیده‌ام، به عنوان یک نویسنده ای که دوشادوش و در کنارش تجربه های قلمی را سپری کرده‌ام و به عنوان یک ناشری که تلاش کرده‌ام مجموعه آثار او را منتشر کنم، در پیشگاه امام رضا سلام الله علیه گواهی می دهم که زنده یاد سعید تشکری حدود ۲۰ سال پیش که در حرم امام رضا(ع) با هم پیمانی بستیم، در تمام این سال‌ها به جز خدمت به اهل بیت به چیز دیگری نمی اندیشید.

شجاعی تاکید کرد: از سعید تشکری، نزدیک تر، متعهدتر و انقلابی تر کسی را نمی توان پیدا کرد که تمام قد در خدمت آستان اهل بیت به‌خصوص امام رضا سلام الله علیه باشد. وقتی این تنهایی و غربت را در مورد او می بینیم، اسباب تاسف است و جا دارد در این جایی که او را بدرقه می کنیم، بگویم با آنچه که ما می فهمیم به جای خوبی رسیده است و میزبان خوبی از این پس خواهد داشت.

این نویسنده معاصر ایرانی در ادامه سخنان خود، گفت: اهل بیت علیهم السلام در طول تاریخ نسبت به شعرا و کسانی که فضایل آنها را نقل می کردند، کرامت و احسان داشتند. در اینکه میزبان اصلی سعید تشکری، حضرت ثامن‌الحجج خواهد بود و از این پس در آرامش مطلق و در نشاط تمام و کمال به سر خواهد برد، هیچ شکی نیست.

شجاعی ادامه داد: آنچه که باید بازنگری کنیم، کاری است که ما با سعید تشکری کردیم و رفتاری است که ما با او داشتیم. امیدوارم این ضایعه حداقل این تنبه و هشدار را به ما بدهد که از این پس، قدر عزیزانی از این دست را که کم هستند و به واقع نادرند، بیشتر بدانیم. در همه دنیا از آثار باستانی که سنگ، خاک و خشت است، مراقبت های ویژه می شود. فردی مثل سعید تشکری که می توانست ده ها سال دیگر بنویسد، خلق کند و قلمش در خدمت اهل بیت باشد، فقط به دلیل بی توجهی ها و کم مهری های ما دارفانی را وداع گفت.

وی خاطرنشان کرد: بعد از مرحوم ابوالفضل زروئی نصرآباد، زنده یاد سعید تشکری، دومین نفری است که به دلیل کم توجهی دار فانی را وداع گفت. امیدوارم آنچه ما کم گذاشتیم، میزبان جدیدش جبران کند.

به گزارش ایرنا، زنده یاد سعید تشکری، نویسنده، ادیب و خادم فرهنگ رضوی عصر  سه شنبه ۱۹ بهمن ماه پس از گذراندن یک دوره بیماری در سن ۵۸ سالگی در مشهد دعوت حق را لبیک گفت. دوستداران فرهنگ و هنر روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه با این هنرمند در مقابل حوزه هنری خراسان رضوی وداع و سپس پیکر وی را تا حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) مشایعت کردند.

پیکر این نویسنده معاصر ایرانی در رواق کوثر حرم مطهر رضوی تشییع شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha