سردارحاجی زاده: موشک خیبرشکن دارای مانورپذیری برای عبور از سپر موشکی است

تهران-ایرنا- فرمانده نیروی هوافضای سپاه چابکی و سرعت اصابت را از توانمندی‌های منحصر بفرد موشک دوربرد و نقطه‌‍زن خیبرشکن عنوان کرد و گفت: این موشک سوخت جامد در فاز فرود دارای مانورپذیری برای عبور از سپر موشکی است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده در آیین رونمایی از موشک سوخت جامد و دوربرد و نقطه زن خیبرشکن گفت: موشک خیبر شکن که از موشک‌های نسل سوم است، هم دارای سوخت جامد است و هم سهولت در بکارگیری دارد.

وی افزود: این موشک با کارایی خود در واقع توان بسیار زیادی را به مجموعه موشکی نیروی هوافضای سپاه افزوده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه به کارگیری موشک‌های خیبر شکن در واقع این توانمندی را در مجموعه ایجاد کرده  است که به واسطه وزن کاهش یافته آن که یک سوم شده است، بسیار چابک، تاکتیکی بوده و در بکارگیری خیلی امکان خوبی برای ما فراهم کرده است.

سردارحاجی زاده  افزود: این موشک زمان آماده‌سازی و شلیک در موضع را عملا به یک ششم کاهش داده است و با توجه به موادی که در سرجنگی آن استفاده شده است، قابلیت آن به چند برابر تی.ان.تی افزایش پیدا کرده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اینکه  درشرایط جنگ‌های امروزی با این توانمندی که برای ما حاصل شده است در واقع قادر خواهیم بود با استفاده از این نوع موشک ها که در فاز نهایی قابلیت مانور پذیری بالایی دارد، اهداف متخاصم را در برد و مسافت ۱۴۵۰ کیلومتری نقطه زنی و مورد اصابت قرار دهیم.

سردار حاجی زاده در پایان تاکید کرد : این سامانه تمام ایرانی از ایده تا محصول توسط دانشمندان سختکوش نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طراحی و ساخته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha