«شهرک» قصه‌ سردرگمی آدم‌هاست

تهران- ایرنا- بازیگر فیلم سینمایی «شهرک» گفت: تردیدهای آدم‌ها در زندگی، واقعی بودن و واقعی نبودن همه‌چیز و سرگردانی ای که آدم‌ها دارند، همه موضوعاتی است که این فیلم بر آنها دست می‌گذارد. 

مرتضی ضرابی در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا و در توضیح نقش خود در فیلم سینمایی شهرک گفت: شهرک فیلم خوبی بود که امروز اکران شد و بسیار خوشحال هستم که در این فیلم حضور داشتم.

وی افزود: اندازه و مقدار حضور من در این فیلم مهم نیست چراکه کیفیت این اثر است که اهمیت دارد.

این فیلم، فیلمی ماندگار و جاودانه در تاریخ سینمای ایران خواهد بود

بازیگر فیلم سینمایی سازهای ناکوک ۱۳۹۸ در پاسخ به این پرسش که دلیل خاص بودن این فیلم را چه می‌داند گفت: این فیلم به‌لحاظ محتوا و ساختار در سینمای ایران منحصربه‌فرد است.

وی ادامه داد: این فیلم اساساً گنگ نیست و گنگی آن برای شما در بلاتکلیفی است که در سینما وجود دارد؛ آدم‌های سینما و آدم‌های شهرک درگیر این بلاتکلیفی هستند و رسیدن و نرسیدن در این فیلم معنایی متفاوت دارد. 

ضرابی با اشاره به قدرت اجبار از پیش تعیین شده در جریان زندگی که این فیلم تلاش دارد به تصویر بکشد، یادآور شد: در این فیلم حتی رسیدن و عشق هم فرمایشی است و از پیش نوشته‌شده. مانند نامه‌ای که از زیر در می‌رسد و همه‌چیز را از پیش مشخص کرده‌است.

وی تاکید کرد: این فیلم دنیایی را می‌سازد که کمتر به آن پرداخته شده‌است؛ تردیدهای آدم‌ها در زندگی، واقعی بودن و واقعی نبودن همه‌چیز و سرگردانی ای که آدم‌ها دارند، همه و همه موضوعاتی است که این فیلم بر آنها دست می‌گذارد. 

بازیگر سریال حکایت‌های کمال (۱۳۹۸) در توضیح خنده مخاطبان سالن در زمان پخش سکانسی که شخصیت فرهاد از او سؤالاتی درباره زندگی شخصی‌اش می‌پرسد، گفت: این سکانس اساساً خنده‌دار نیست و  نشان از عدم درک قهرمان از زندگی با آدم‌های دوروبرش دارد؛ این که فرهاد نمی‌داند با این جنس آدم‌ها باید چه کار کند و اساساً آدم‌ها با یکدیگر چگونه اند.

ضرابی بیان کرد: فرهاد این قصه اساساً سرگردان است و مانند یک کودک ناپخته عمل می‌کند.

وی افزود: او تصور می‌کند چیزهایی که در ذهنش منطقی است را می‌تواند به هر کسی بگوید یا درباره‌اش سؤال کند؛ مانند همان سکانسی که از رابطه شخصی یک فرد دیگر با زنش می‌پرسد چرا که شرایط برایش قابل‌فهم و درک نیست.

ضرابی در پاسخ به این پرسش که چرا در سال‌های اخیر در سینما و تلویزیون کمرنگ شده است، گفت: خیلی آدم‌ها در سینما کم‌کار شده‌اند و صرفاً من نیستم؛ دلیل غیبت من، نبودن در حلقه است؛ لابد تولیدکنندگان با خودشان می‌گویند که چرا پول را به این پیرمرد بدهیم که چند سکانس بازی کند و می‌روند دیگری را می‌آورند؛ یعنی کسانی که جوان‌تر هستند و می‌توانند اهداف مدنظر آن‌ها را انجام دهند.

امروز دیگر لزوم حضور چهره‌های قدیمی در تولیدات جدید، موضوع مهمی نیست

بازیگر فیلم سینمایی دختری با کفش‌های کتانی (۱۳۷۷) تاکید کرد:جوان‌ترها بدانید که وقتی پیر می‌شوید قصه همین است و اتفاقی که برایتان می‌افتد اتفاقی است که برای ما افتاد؛ تا جوان‌تر هستید پول‌هایتان را بگیرید و جمع کنید و خودتان به‌عنوان صاحب کار فعال باشید. 

تا دیگران زمانی که فصل جوانی تان رفت، نتوانند این‌گونه شما را کنار بزنند

وی افزود: امروز این‌گونه است که برای هیچ شما را کنار می‌گذارند و دارودسته هایی تشکیل می‌شوند تا افراد دیگر را بزنند. 

ضرابی در انتها و در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر چه اثری را برای پخش دارد، یادآور شد: سریالی را در دست پخش دارم با عنوان آتش سرد که احتمالاً از شبکه ۲ سیما پخش خواهد شد و کارگردان آن رضا ابوفاضلی است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha