دفاع بهروز افخمی از فیلم‌های جشنواره فجر

تهران- ایرنا- کارگردان فیلم سینمایی «روباه» گفت: منتقدان زمانی می‌توانند ‌بگویند فیلم‌های بهتر از «لایه‌های دروغ» و «ماهان» در میان فیلم‌های انتخاب نشده وجود دارد، که همه آنها را تماشا کرده باشند.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، بهروز افخمی عضو هیئت انتخاب چهلمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به صحبت‌های منتشر شده از او درباره دو فیلم لایه‌های دروغ و ماهان، توضیح داد: به دلیل برخی از کارهای شخصی و تداخل زمانی، من حدود ۶ فیلم را به همراه کل هیئت انتخاب تماشا نکردم.

وی با بیان این ‌که حضور لایه‌های دروغ و ماهان در جشنواره قابل دفاع است، ادامه داد: من این فیلم‌ها را به صورت مجزا می‌دیدم و این شائبه که من فیلم‌ها را ندیده‌ام صحیح نیست.

عضو هیئت انتخاب جشنواره فجر درباره عدم نمایش پنج فیلم رزرو شده در جشنواره هم توضیح داد: از همان ابتدا که پنج فیلم رزرو انتخاب شد بحث بر سر این که دو فیلم برای جشنواره پروانه نمایش نمی‌گیرند مطرح شد اما خود فیلمسازان زمانی که فهمیدند پروانه نمایش بعد از جشنواره به فیلم آنها تعلق می‌گیرد نسبت به این اتفاق اعلام رضایت کردند و این مسئله که این فیلم‌ها توقیفی هستند، موضوع درستی نیست.

افخمی به فیلم «عروسک» اشاره کرد و گفت: مثلاً فیلم عروسک که در لیست انتخاب های من بود، از جمله فیلم‌هایی بود که برای جشنواره پروانه نمایش نتوانست بگیرد و البته کارگردان این فیلم هم با این موضوع مشکلی پیدا نکرد.

وی با بیان این که اگر فیلمی در جشنواره حضور ندارد قطعاً تماشا شده و امتیاز قابل قبول نگرفته است گفت: ما ۵۹ فیلم را دیده‌ایم و ۲۲ فیلم به علاوه ۵ فیلم رزرو را به واسطه نمره قبولی در حد حضور در جشنواره پذیرفته‌ایم. منتقدان هم زمانی می‌توانند ادعا کنند که فیلم های بهتری در میان فیلم‌های غیرمنتخب وجود دارد که همه فیلم‌ها را دیده باشند.

عضو هیئت انتخاب جشنواره با بیان این که صحبت‌های حاشیه‌ای برای رونق جشنواره خوب است تاکید کرد: من فکر می‌کنم بعد از تماشای همه فیلم‌ها می توان در مورد کیفیت آنها قضاوت کرد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha