۱۸ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 1429
کد خبر: 84642378
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ایلام ظرفیت توسعه پنج هزار هکتار باغ پسته دارد

ایلام - ایرنا - معاون جهاد کشاورزی ایلام گفت: استان ایلام ظرفیت توسعه و ایجاد پنج هزار هکتار باغ پسته را با توجه به ارزش افزوده دارد.

به گزارش ایرنا، همایون مظاهری در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: برخی از مناطق استان استعداد بسیار مناسبی برای پرورش باغ پسته دارند و کشت های الگویی نیز انجام گرفته است.

وی افزود: بر اساس بررسی ها و مطالعات انجام گرفته مناطق زرنه ایوان، هلیلان و چرداول از مهمترین نقاطی هستند که استعداد پرورش کشت و توسعه باغات پسته را در استان دارند.

معاون جهاد کشاورزی ایلام یادآور شد: بر اساس مطالعات انجام گرفته حتی استعداد برخی از این مناطق برای پرورش و رشد پسته از حد نرمال بالاتر است که این یک مزیت و ظرفیت ویژه بشمار می رود.

مظاهری تاکید کرد: می توان با راه اندازی و بهره برداری از ایستگاه پمپاژ با هدف توسعه کشت باغات پسته تحول عظیمی در سرمایه گذاری در این بخش ایجاد کرد.

وی همچنین به بهره برداری از چهار مجتمع گلخانه ای در استان اشاره کرد و گفت: توسعه واحدهای گلخانه ای علاوه بر ایجاد اشتغال نقش مهمی در تولید انواع محصولات صیفی و باغی پا کوتاه به صورت چهار فصل دارد.

معاون جهادکشاورزی ایلام اضافه کرد: تولید انواع محصولات گلخانه ای علاوه بر درآمدزایی از نظر بهبود تولیدات نقش مهمی در توسعه صادرات نیز می تواند داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha