۳۰۰ طرح کارآفرینی برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت به بانک‌های یزد معرفی شدند

یزد - ایرنا - مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به سیاست دولت در خصوص حمایت از طرح های اشتغالزایی و کارآفرینی گفت: حدود۳۰۰ طرح کارآفرینی و اقتصادی برای دریافت ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به بانک های استان معرفی شدند.

به گزارش دوشنبه روابط عمومی این اداره کل، علی نمازی با گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در گفت و گویی به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: این طرح ها در زمینه های صنعت و معدن، میراث فرهنگی و گردشگردی، کشاورزی، مسکن  و دانش بنیان و فناورانه است.

وی با بیان اینکه طرح های یاد شده در کمیته استانی تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مصوب شده تصریح کرد: پرداخت تسهیلات این موضوع در دستور کار بانک های استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه  قانون گذار به منظور پشتیبانی از توسعه کارآفرینی، افزایش اشتغال و توسعه اقتصادی به ویژه در استان های با نرخ بیکاری بالا، منابعی را در قالب جزء ۱ تا ۹ بند الف تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کشور در نظرگرفته است  افزود: حجم منابع دولت در این تبصره در کل کشور، ۳۲ هزار میلیارد تومان می باشد و سهم استان یزد در این زمینه معادل۷/۲ درصد و حدود یک هزار میلیارد تومان می باشد.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات موضوع این تبصره به طرح های کارآفرینی، ایجادی، توسعه ای، تکمیلی و سرمایه در گردش و احیای واحدهای تولیدی از جمله کسب و کار خانگی، واحدهای تولیدی خرد، واحدهای تولیدی کوچک، واحدهای تولیدی متوسط، واحدهای تولیدی بزرگ، شرکت های دانش بنیان و واحدهای تولیدیپیشران قابل تخصیص است .

نمازی گفت: نرخ سود تسهیلات بسته به حوزه فعالیت طرح و محل اجرای آن متفاوت بوده به نحوی که بازه ۴ تا ۱۶ درصد را پوشش می دهد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد  افزود: دوره بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش حداکثر یک سال و تسهیلات ایجادی ، توسعه ای و تکمیل حداکثر هفت سال شامل دوره مشارکت و تنفس جمعاً حداکثر دو سال و دوره بازپرداخت حداکثر پنج سال است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha