انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین نیروی هوایی ارتش و پژوهشگاه فضایی ایران

تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین پژوهشگاه فضایی ایران و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امضا شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین پژوهشگاه فضایی ایران و نیروی هوایی ارتش با هدف توسعه و کاربردی کردن فناوری‌های هوافضا بین پژوهشگاه فضایی ایران و نیروی هوایی ارتش و با حضور حسن سالاریه رییس سازمان فضایی ایران، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش و حسین صمیمی رییس پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد.
مشارکت در تولید نقشه‌های موضوعی در ابعاد مختلف به‌منظور تامین نیازهای سازمان‌های دولتی و جامعه، مشارکت در تولید سامانه‌های سنجش از دور از قبیل سامانه فرونشست، سیل و زلزله، مشارکت در تولید اطلاعات مکانی مورد نیاز کشور از جمله همکاری‌های مشترک تعریف‌شده در این تفاهم نامه است.

از دیگر موارد این تفاهم نامه مشارکت در تولید نقشه‌های هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی، مشارکت در تولید سامانه بومی ناوبری مورد نیاز و مشارکت در تجاری‌سازی محصولات برای استفاده جامعه از سرریز فناوری‌های هوایی و فضایی است.

همچنین در این مراسم که در آستانه روز ملی فناوری فضایی برگزار شد، از نقشه رقومی یکپارچه جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد. ویژگی مهم این نقشه، یکپارچه بودن اطلاعات طبیعی و انسانی با دقت بالا است. از این‌رو، در حوزه مدیریت عوارض طبیعی (سیل، زلزله، فرونشست و…) و مدیریت عوارض انسانی (کشاورزی، منابع آب و فاضلاب، مکان یابی و…) کاربرد دارد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha