استاندار: مدیران اجرایی مازندران برای آزادسازی سواحل آمادگی کامل دارند

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت : مدیران اجرایی مازندران برای اجرای حکم قاطع رییس جمهور در ارتباط با آزادسازی سواحل دریای خزر آمادگی کامل دارند و به گرمی از آن استقبال می‌کنند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمود حسینی پور عصر سه شنبه در نشست ساماندهی سواحل دریای مازندران که با حضور معاون اجرایی رییس جمهور در ساری برگزار شد ، افزود: باید طرح نظارت و مدیریت سواحل در مازندران مستمر باشد چرا که طبق یک فرایند اصولی، برای شکوفایی ظرفیت دریا در استان برنامه داریم.
وی خاطر نشان کرد: از حُسن تدبیر  رییس جمهور در ارتباط با آزاد سازی سواحل دریای خزر نهایت قدردانی را داریم چرا که اجرای این طرح به طور کامل به نفع مردم خواهد بود.
استاندار مازندران اضافه کرد: متاسفانه در ارتباط با آزادسازی سواحل دریای خزر در ماه های گذشته رویکرد و راهبرد مشخصی وجود نداشت ، اما با دستور قاطع رییس جمهور در این حوزه چارچوب دقیق برای اجرای این طرح مشخص شد و همه ما مکلف به اجرای دقیق فرمایشات آیت الله رئیسی برای آزادسازی سواحل هستیم.

وی ادامه داد: در بحث آزادسازی سواحل نگاه ما نجات دریا، رونق گردشگری و حمایت از بومیان در استان است و دستگاه های اجرایی مازندران با شناخت و آگاهی که نسبت به این موضوع دارند برای اجرای این طرح آمادگی کامل دارند.
حسینی پور گفت : آقای رییس جمهور بشدت پیگیر دستوراتی هستند که صادر می کنند و بعد از چند روز از دستوری که در ارتباط با آزاد سازی سواحل دادند، معاون خودشان را به استان فرستادند که جا دارد از این همه پیگیری برای عدالت اجتماعی تشکر کنیم.
وی افزود : متاسفانه از ظرفیت گردشگری دریا و ساحل در استان در سال های گذشته به معنای واقعی استفاده نشده و با وجود منابع خدادادی که داریم بخش زیادی از جوانان ما بیکار هستند. تحلیل این مباحث نشان می دهد که از ظرفیت های طبیعی برای ایجاد اشتغال در مازندران استفاده نشده است.
حسینی پور تصریح کرد : تمامی دستگاه های اجرایی باید پای کار باشند و ساماندهی و آزاد سازی سواحل در مازندران شروع کار برای اجرای طرح های کلان اقتصادی و گردشکری خواهد بود.
سیدصولت مرتضوی معاون اجرایی رییس جمهور صبح امروز با هدف زمینه سازی برای اجرای پرشتاب این دستور زمان بندی شده رییس جمهور به مازندران سفر کرد و به همراه استاندار به صورت هوایی و زمینی از سواحل استان بازدید کرد.
آیت الله سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور یکشنبه این هفته به دستگاه‌های اجرایی برای عقب‌نشینی از حریم ۶۰ متری سواحل دریای خزر فرصت ۲۰ روزه داد.
مازندران حدود ۳۴۰ کیلومتر از ساحل جنوبی دریای خزر را که معادل حدود نیمی از سواحل این دریا است در اختیار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha