۱۱ بهمن ۱۴۰۰، ۱۵:۱۳
کد خبرنگار: 948
کد خبر: 84632219
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امام‌جمعه بجنورد: دشمن درصدد غارت غیرت دینی ملت است

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: دشمنان با شبیخون فرهنگی و ایجاد شبهات مختلف، در پی غارت غیرت دینی و سست کردن اعتقادات اجتماعی و فرهنگی جامعه اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا نوری روز دوشنبه در نشست با اعضای تیپ مردم پایه سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی، با اشاره به فرا رسیدن ماه رجب، اظهارداشت: درهای رحمت الهی در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان بیشتر از ماه‌های دیگر گشوده است و باید تلاش کنیم با استفاده ویژه از ظرفیت این ماه‌ها، خیر دنیا و آخرت را کسب کنیم.
وی با تاکید بر اینکه همه مسلمانان باید تلاش کنند اصول اسلامی در جامعه تقویت شود، افزود: اکنون که در ماه رجب قرار داریم باید از برکات معنوی این روزها استفاده بیشتری کرده و نسبت به ولایتمداری و ادای دین به رهبر معظم انقلاب حساس‌تر باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به بیانات رهبری مبنی بر هوشیاری نسبت به شبیخون فرهنگی گفت: دشمن با تهاجم فرهنگی به دنبال ایجاد شبهه در دین از بین بردن عفت و پاک‌دامنی، غیرت جوانان و سست کردن اعتقادات اجتماعی و فرهنگی جامعه اسلامی است.
حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه استکبار با شبهه افکنی و شهوت گستری در پی غارت غیرت دینی و سست کردن اعتقادات اجتماعی و فرهنگی جامعه اسلامی است، خاطرنشان کرد: باید آگاه باشیم که در صورت ترویج بی‌غیرتی در جامعه، اصول اسلام و نظام نیز تضعیف می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دشمن بسیاری از برنامه‌ها و هجمه‌های فرهنگی خود را از طریق نیروهای نفوذی اجرایی می‌کند، تصریح کرد: شکست حضرت علی (ع) در جنگ صفین نمونه‌ای از نفوذ دشمنان است؛ زیرا در این جنگ برخی از مردم نسبت به ولی و رهبری خود بی‌غیرتی کرده و شکست جبهه اسلام را رقم زدند.
امام‌جمعه بجنورد با بیان اینکه همیشه باید به جهان غرب بدبین بود، گفت: حتی باید از عقب‌نشینی دشمن هم ترسید؛ زیرا امکان دارد این عقب‌نشینی حرکتی تاکتیکی و یا توطئه باشد.
حجت‌الاسلام نوری ادامه داد: هشت سال جنگ تحمیلی به‌واسطه توطئه دشمنان شکل گرفت؛ زیرا دشمنان صدام را به جنگ با ایران ترغیب کرده و به او بمب‌های شیمیایی، تجهیزات مخابراتی و سلاح دادند؛ اما درنهایت، خسارت فراوان به زیرساخت‌های منطقه وارد شد و جبهه استکبار حتی در میانه تخاصم با نادیده‌گیری رنج‌های حاصل از جنگ، تنها در پی منافع خود بود.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha