سنددار کردن اراضی کشاورزی در گرو همکاری و مشارکت مردم است

زنجان – ایرنا- معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: به دلیل تقاضا محور بودن سنددار کردن اراضی کشاورزی، تحقق این امر در گرو همکاری و مشارکت مردم است.

علی بهبهانی روز شنبه در حاشیه نخستین جلسه قرارگاه صدور اسناد اراضی کشاورزی در زنجان در جمع خبرنگاران افزود: اگر مردم با مجریان حد نگاری زمین های کشاورزی همکاری نکنند و تشکیل پرونده ندهند، در زمینه سند دار شدن زمین ها کاری از پیش نمی رود.  

وی اظهار داشت: یک عده به واسطه اینکه فکر می کنند محدودیت هایی ممکن است برایشان در جاهای دیگری مثل ثبت نام در نهضت ملی مسکن به وجود بیاید، اقدام به تشکیل پرونده برای مستند سازی املاک خود نمی کنند، در حالی که به هیچ وجه داشتن سند ماکیت کشاورزی مانع از اقدام برای ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن نیست و مردم نباید نگرانی در این خصوص داشته باشند.

معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از شهروندان خواست برای تعویض اسناد دفترچه ای مالکیت زمین های  کشاورزی همکاری کنند تا کارهای مربوط به آن کوتاه ترین زمان انجام شود.

بهبانی افزود: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان با کمک سایر مجموعه  ها در استان، در حوزه تثبیت و صدور اسناد اراضی کشاورزی پیشرو است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha