۷۴۵ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب همدان لایروبی شد

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از شستشو و لایروبی ۷۴۵ کیلومتر شبکه جمع ‌آوری فاضلاب شهری از ابتدای سال تاکنون در این استان خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی آب و فاضلاب استان همدان «فرهاد بختیاری‌فر» افزود: شستشو و لایروبی شبکه‌ها، انشعابات و منهول‌های فاضلاب در راستای جلوگیری از مسدود شدن و افزایش عمر مفید این قبیل تاسیسات انجام می‌شود.

وی ادامه داد: لایروبی شبکه ها در راستای حفظ سلامت شهروندان،‌ پیشگیری از چالش‌های زیست محیطی،‌ جلوگیری از شیوع بیماری‌های میکروبی و کاهش انباشت رسوبات در دستور کار شرکت‌های آب و فاضلاب قرار می‌گیرد که بر همین اساس در سال جاری ۶ هزار و ۱۷۴ منهول نیز در شهرهای استان شستشو و لایروبی شد.

بختیاری‌فر اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در فصل بارندگی مشترکان گرامی از برداشتن درب منهول در مواقع بارندگی خودداری کنند و در صورت مشاهده این موضوع موارد را با سامانه ۱۲۲ در میان بگذارند.

مدیرعامل آبفای استان همدان تصریح کرد: در مجموع در سطح استان ۴۰ اکیپ رفع حوادث و سه اکیپ مختص لایروبی و شستشو، به صورت دائم اقدام به شستشو و لایروبی شبکه‌ها، انشعابات و منهول‌های فاضلاب می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: عملیات شستشو و لایروبی شبکه، انشعابات و منهول‌های فاضلاب توسط تیم‌های عملیاتی به صورت دستی و مکانیزه انجام می‌شود.

۷۵ درصد از مشترکان آب و فاضلاب شهری استان همدان زیر پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha