دومین برنامه هم افزایی مراکز رشد فناوری سلامت برگزار شد

تهران - ایرنا - دومین برنامه هم افزایی مراکز رشد به همت دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل و با مشارکت کلان مناطق ۱۰گانه آمایشی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به صورت آنلاین برگزار شد.

به گزارش روز شنبه گروه علم و آموزش ایرنا، رییس دفتر فناوری و سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این برنامه از ارزیابی محور فناوری در جشنواره تحقیقات و فناوری رازی به طور اختصاصی خبر داد.

دکتر محمدرضا منظم افزود: جشنواره رازی که در سال های گذشته با عنوان یک جشنواره تحقیقاتی برگزار می شد، با تغییر به جشنواره تحقیقات و فناوری، این حوزه را نیز با توجه به اهمیت آن مورد بررسی قرار می دهد.

وی خاطرنشان کرد: با گذشت زمان و افزایش انتظار از دانشگاه علوم پزشکی در خصوص ارایه خدمات فناورانه، مسوولیت ها در این راستا بیشتر شده و با بررسی ایده های فناورانه در جشنواره رازی اهمیت این حوزه بیش از پیش نمایان می شود.

رییس دفتر فناوری و سلامت وزارت بهداشت با یادآوری افزوده شدن مراکز رشد به عنوان محورهای بررسی در جشنواره رازی، این اقدام را گامی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و صندوق های حامی شرکت های دانش بنیان عنوان کرد.

منظم گفت: محور مخترعین و فناوران نیز از جمله بخش های دیگر جشنواره بوده و شاخص بررسی آن اختراعات فناورانه خواهد بود.

براساس گزارش معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، وی ارزشیابی مراکز رشد را از دیگر برنامه ها در جشنواره تحقیقات و فناوری رازی عنوان کرد و ادامه داد: مراکز رشد با انجام رتبه بندی در این جشنواره مورد حمایت مالی و معنوی قرار می گیرند.

رییس دفتر فناوری و سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به برگزاری جشنواره رازی در ۲۵ بهمن ماه اشاره کرد و خواستار اطلاع رسانی برای مشارکت  بالای فناوران در این جشنواره شد.

منظم اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت های رسانه ای در وزارت بهداشت را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد با اطلاع رسانی ایده های برتر فناورانه در مسیر توسعه فناوری موفق باشیم.

دبیر برنامه هم افزایی مراکز رشد سلامت فناورانه نیز در این برنامه استفاده از ظرفیت های رسانه ای برای ایجاد انگیزه در میان فناوران را  با اهمیت دانست.

مهدی حسین نژاد افزود: با استفاده از این ظرفیت نتایج تحقیقات انجام گرفته در جهان و تحقیقات و تجربیات فناوران اطلاع رسانی می شود.

وی در ادامه گزارشی از روند برگزای برنامه های آتی و مروری بر محتوای برنامه اول داشت.

سخنرانی نصیر دهقان، عضو هیات علمی و رییس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران، ابوالفضل الیاسی، دبیر و مدیر اجرایی مرکز رشد پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران در بخش پنل های تخصصی و ارایه تجربیات مراکز رشد فناوری سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی گیلان، بابل، گلستان، شاهرود، سمنان و مرکز رشد فناوری انستیتو پاستور شمال از دیگر بخش های این برنامه بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha