رد خون بر چهره تئاتر شهر

تهران- ایرنا- محیط پیرامون مجموعه تئاترشهر؛ هشتم بهمن ماه همزمان با سالروز تولد چهل‌ونه سالگی خود صحنه نزاع و قمه‌کشی اراذل و اوباش این محدوده بود که این درگیری منجر به جرح و خون‌ریزی عاملان نزاع و متشنج شدن فضای این محیط هنری برای چندین بار پیاپی طی چند وقت اخیر شد.

به گزارش ایرنا از مجموعه تئاترشهر، تعدادی از خلاف‌کاران، فروشندگان مواد مخدر، اراذل‌ و اوباش که طی سال‌های اخیر به‌صورت مستمر در بوستان دانشجو واقع در چهارراه ولیعصر و محیط پیرامونی تئاترشهر مزاحمت‌های پی‌درپی و فراوانی را برای رهگذران، مسافران ایستگاه مترو و تماشاگران مجموعه ایجاد کرده‌اند، بعدازظهر روز جمعه (هشتم بهمن‌ماه) برای چندمین بار در یک نزاع شدید خیابانی جمعی در حضور رهگذران و تماشاگران مجموعه، اتفاقات ناگواری را مجاور در ورودی تالار چهارسو رقم زدند.

در این نزاع خیابانی که این بار با ضرب و شتم شدیدتر و خشونت‌باری صورت گرفت، تعدادی از خلاف‌کاران در ابتدا با چوب و چماق به جان یکدیگر افتادند، اما بعد از دقایقی کوتاه این نزاع خیابانی تبدیل به یک قمه‌کشی و چاقوکشی شدیدتری شد. فضای این ضرب و شتم به حدی بود که شدت آن باعث وارد آمدن جراحات فراوانی به طرفین دعوا شد. البته بعد از دقایقی با حضور سریع یگان امداد نیروی انتظامی ضاربان دستگیر و افرادی که با جراحت‌های شدیدی روبه‌رو شده بودند به مرکز درمانی منتقل شدند.

وقوع این درگیری خیابانی در محیط پیرامونی تئاترشهر در حالی صورت گرفت که تماشاگران نوبت اول اجرای نمایش «احتمالات» در تالار چهارسو مشغول تردد برای ورود به داخل مجموعه بودند که این اتفاق بار دیگر شرایط نامطلوبی را به لحاظ روانی برای آن‌ها رقم زد.

پیش‌ از این نیز نزاع‌های خیابانی متعددی در محیط پیرامونی تئاتر شهر در آغاز و پایان اجرای آثار نمایشی از جمله ضرب‌وجرح با قمه، چاقو و حتی تیراندازی نیز اتفاق افتاده بود.

طی ماه‌های اخیر با تشدید حضور خلاف‌کاران و بحرانی شدن اوضاع محیط بیرونی تئاتر شهر، از سوی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل هنرهای نمایشی و مدیریت مجموعه تئاتر شهر رایزنی‌های مستمری با مدیران شهرداری تهران، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و اعضای شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر ضرورت تعیین حریم تئاتر شهر و پاک‌سازی محیط پیرامونی مجموعه صورت گرفته است.

توضیح: عکس‌های ارسالی دقایقی بعد از این نزاع خیابانی و پس از حضور یگان امداد نیروی انتظامی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha