آسترازنکا از جمله واکسن‌های موثر علیه کرونا است

تهران - ایرنا - سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسن آسترازنکا از جمله واکسن‌های موثر علیه بیماری کرونا بوده که صدها میلیون دز آن در دنیا و حدود ۱۱ میلیون دز در ایران استفاده شده است.

به گزارش ایرنا، محمد هاشمی روز شنبه در صفحه توئیت خود در مورد برخی اخبار درباره عوارض واکسن آسترازنکا، نوشت: از ابتدا وزارت بهداشت اعلام کرده بود که به دلیل برخی عوارض نادر، در گروه سنی زیر ۵۰ سال سایر واکسن‌ها ارجح هستند.

وی افزود: در ماه‌های اخیر و فراهم شدن انواع واکسن ها، توصیه کشوری اولویت دادن مصرف به نوبت دوم (تکمیل دو نوبت) و واکسیناسیون مسافران پس از کسب رضایت از افراد بوده است.  

به گزارش ایرنا، با ورود یک میلیون دُز واکسن "آسترازنکا" هفته گذشته از کشور لهستان، واکسن های آسترازنکای وارده به ۱۶میلیون و ۷۵۴ هزار و ۶۱۰دُز از ابتدای فراگیری کرونا تا کنون رسیده است.

 تاکنون ۶۰ میلیون و ۶۱۸ هزار و ۶۱۲ نفر دُز اول، ۵۳ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۶ نفر دُز دوم و ۱۶ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۷۶۸ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۰ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۳۸۶ دُز رسید.

در حال حاضر هفت شهرستان در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۸۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.  

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha