تزریق سه دز واکسن شرط اصلی شرکت در آیین اعتکاف دانشگاه آزاد

تهران- ایرنا - مسوول نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌ رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از برگزاری مراسم اعتکاف در این مجموعه دانشگاهی از ۲۶ تا ۲۸ بهمن ماه جاری خبر داد و گفت: یکی از شروط اصلی شرکت کنندگان در این آیین معنوی تزریق سه دز واکسن کرونا و بارگزاری تصویر کارت واکسن است.

به گزارش روز شنبه گروه علم و آموزش ایرنا، حجت الاسلام مرتضی جلیلی اظهار داشت: ثبت‌نام در مراسم اعتکاف دانشجویی دانشگاه آزاد آغاز شده و تا ۱۵ بهمن‌ماه ادامه دارد.

وی افزود:‌ با توجه به سویه جدید بیماری کرونا ظرفیت محدودی را برای معتکفان درنظر گرفته‌ایم و از میان دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه مجبور هستیم تعداد محدودی را پذیرا باشیم. مراسم هم از ۲۶ تا ۲۸ بهمن‌ماه در مسجد نور ولایت در مجتمع حاج‌قاسم سلیمانی در سوهانک برگزار می‌شود.

مسوول نمایندگی مقام‌معظم‌ رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با تاکید بر اینکه حداکثر میزبان ۲۰۰ نفر از دانشجویان معتکف خواهیم بود، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت مسجد دانشگاه آزاد، میزبان ۱۰۰ نفر از دانشجویان دختر و ۱۰۰ نفر از دانشجویان پسر خواهیم بود، چراکه به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی مجبور هستیم با ظرفیت محدود مراسم اعتکاف دانشجویی امسال را برگزار کنیم.

حجت الاسلام جلیلی تصریح کرد: یکی از شرایط اصلی برای حضور در مراسم امسال این است که دانشجویان حتما هر ۳ دوز واکسن را تزریق کرده باشند و باید هنگام ثبت‌نام، تصویر کارت واکسن خود را بارگذاری کنند.

براساس گزارش نهاد نمایندگی مقام‌معظم‌ رهبری در دانشگاه ها،‌ وی همچنین گفت: در این مراسم نه‌ تنها برنامه سخنرانی برای هر ۳ روز برگزار می شود، بلکه درنظر داریم حلقه‌های مباحثاتی اندیشه‌سازی و تمدن‌ساز را هم در این مراسم راه‌اندازی کنیم.

مسوول نمایندگی مقام‌معظم‌ رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزود: همچنین مسوولان ۱۵ دفتر نهاد رهبری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در این مراسم به‌عنوان مشاوران فرهنگی و مذهبی حضور می یابند و برنامه هیاتی و مناجات سحری هم برگزار می شود البته در مراسم اعتکاف بحث اصلی خلوت دانشجو و تفکر است و به همین دلیل درنظر نداریم با ترافیک برنامه‌ها را داشته باشیم.

حجت الاسلام جلیلی خاطرنشان کرد: در روز آخر نیز مراسم‌ ام‌داوود برپا می شود و به احتمال زیاد این امکان را فراهم می‌کنیم تا عموم مردم در این مراسم شرکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha