مهدی: فوتبال ایران را باید به استاندارد کشورهای صاحب سبک نزدیک کنیم

تهران- ایرنا- رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت:‌ باید روند توسعه و برگزاری بازی‌های لیگ و در مجموع فوتبال کشورمان را به سطح استانداردهای آسیا و کشورهای صاحب سبک نزدیک کنیم.

به گزارش ایرنا، «سهیل مهدی» روز شنبه در حاشیه برگزاری کلاس‌ آموزشی ناظران مسابقات فوتبال اظهار داشت: ناظران حاضر در این کلاس‌ها در لیگ برتر و لیگ یک حضور دارند، در مورد لیگ یک در نظر داریم که تعدادی از ناظران، وارد چرخه لیگ برتر شوند. مدرس این کلاس، «برایان سی» مدیر توسعه و استراتژیک کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) است و او ۱۴ سال این مسئولیت را دارد. بعد از این کلاس ۳۰۰ ناظر در سطح کشور به نمایندگی از ۸ استان را به روزرسانی خواهیم کرد. امیدواریم با برگزاری چنین کلاس‌هایی استانداردهای فوتبال را به سبک کشورهای صاحب فوتبال نزدیک کنیم.

وی در مورد شیوع دوباره کرونا و برگزاری لیگ برتر خاطر نشان کرد: برای برگزاری لیگ باید دستورالعمل‌های بهداشتی و جان هموطنان را هم در نظر بگیریم. از طرفی سلامتی بازیکنان هم مهم است. هر زمان دستوری از طرف وزارت بهداشت و ستاد مربوطه صادر شود موظف به اجرای آن هستیم.

مهدی در خصوص اینکه فوتبال ایران پس از گزارش ناظران afc با مشکلاتی مواجه شده است، گفت: باید روند توسعه و برگزاری بازی‌ها را به سطح استانداردهای آسیا نزدیک کنیم. اگر جرائمی به کشور ما یا هر کشور دیگری تعلق می‌گیرد به خاطر این است که استانداردهای AFC رعایت نشده است. در مسابقات متمرکز بیش از ۱۵۰ نفر از AFC‌ برای برگزاری مسابقات حضور پیدا می‌کنند.

استانداردها هر روز سخت‌تر می‌شود

وی در مورد ماجرای حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا و اینکه این اتفاق به خاطر گزارش‌های داخلی اتفاق افتاده تصریح کرد: اجازه دهید وارد این مسائل نشوم. همه چیز به عملکرد ما بستگی دارد. اگر اتفاقی رخ داده در درجه اول باشگاه و در کنار آن عواملی که کمک می‌کردند باید مسوولیت قبول کنند. نباید دنبال مقصر بگردیم، اگر چارچوب‌ها را رعایت نکنیم، حضور در لیگ قهرمانان آسیا دشوار خواهد شد چرا که استانداردها هر روز سخت‌تر می‌شود.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص صعود تیم ملی به جام جهانی شرایط ادامه لیگ، گفت: در ۲ سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا برگزاری لیگ با بیش از ۲ ماه تعویق مواجه شد و برای جبران این زمان ناچار شدیم فضا و بازی‌ها را از شکل مطلوب خارج کنیم. به همین دلیل دیدارها در یک روز و گاهی در زمانی نامناسب برگزار می‌شد.

خرداد ماه؛ پایان لیگ

وی تاکید کرد:‌ امیدوارم با همکاری باشگاه‌ها  و هیات‌ها، لیگ را  خرداد ماه به پایان برسانیم. لیگ سال آینده را هم باید به گونه‌ای برگزار کنیم که جام جهانی تقریبا مصادف با نیم فصل باشد که ایده‌آل‌ترین حالت است، البته کرونا دوباره افزایش پیدا کرده و شرایط جوی هم در برگزاری بازی‌ها تاثیرگذار است و امیدوارم همه چیز برای بهتر برگزار شدن مسابقات به ما کمک کند.

اعلام برنامه نیم فصل دوم تا آخر هفته

مهدی در رابطه با آغاز نیم فصل دوم لیگ برتر گفت: در ابتدا نگران برگزاری دیدارهای معوقه استقلال بودیم اما با توجه به شرایط سلامتی بازیکنان برنامه این بازی ها را اعلام کردیم. اگر وارد بازی‌های نیم فصل شویم نمی‌توانیم بازی را به تعویق یا تاخیر بیندازیم. خوشبختانه زمان بازی‌های استقلال را اعلام کردیم و تا اواخر هفته برنامه نیم فصل دوم را اعلام می‌کنیم. امیدوارم دیگر شرایط تیم استقلال برای سایر تیم‌ها رخ ندهد. اگر کرونا ما را متوقف نکند می‌توانیم بازی ها را به خوبی برگزار کنیم.

وی در مورد اینکه تعداد بازیکنان در شرایط کرونایی یک تیم چند نفر باید باشد تا بازی برگزار شود،‌ گفت:‌ ۱۱+۵ نفر به شرطی که یک نفر از بازیکنان دروازه‌بان باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha