روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور، به شدت نزولی شده است

تهران - ایرنا- معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: روند رعایت پروتکل های بهداشتی، شامل بهداشت فردی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از تهویه در محیط‌های سربسته عمومی به شدت نزولی شده است.

به گزارش روز شنبه خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت ایرنا، بر اساس نمودارهای وزارت بهداشت که از ۲۹ دی تا ۹ بهمن ۱۴۰۰ را در بر می‌گیرد، روند رعایت پروتکل‌ها در روزهایی که شاهد شیوع سویه اومیکرون در کشور هستیم، آن طور که باید رضایت‌بخش نیست.

روند رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی از ۲۲ دی تا ۶ بهمن ۱۴۰۰، نشان می‌دهد که مراکز ورزشی، بدترین شرایط را دارند.

استفاده از ماسک، یکی از مهم‌ترین راه‌های مقابله با گردش سویه اومیکرون است. در حالی که گزارش‌های وزارت بهداشت نشان می‌دهد استفاده از ماسک در مراکز ورزشی و نانوایی‌ها، در پایین‌ترین حد خود قرار دارد.

بر اساس نمودارهای وزارت بهداشت، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور با توجه به شیوع اومیکرون، چندان مناسب نیست.

به گزارش ایرنا، مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۳۵۶ نفر رسیده است و روز گذشته ۱۶ هزار و ۷۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۹۴ نفر از آنان بستری شدند.

 تاکنون ۶۰ میلیون و ۶۱۸ هزار و ۶۱۲ نفر دُز اول، ۵۳ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۶ نفر دُز دوم و ۱۶ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۷۶۸ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۰ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۳۸۶ دُز رسید.

در حال حاضر هفت شهرستان در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۸۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha