حمله موشکی‌ یمن به مواضع مزدوران وابسته به امارات

تهران-ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی به محل تجمع مزدوران وابسته به امارات در استان شبوه خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای‌مسلح یمن صبح امروز اعلام کرد که ارتش مواضع عناصر مزدور و داعشی‌ وابسته به امارات متحده عربی را با موشک بالستیک در شهرستان «عسیلان» استان شبوه هدف قرار داده است.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت که این موشک دقیقا به هدف مورد نظر اصابت کرد و به کشته و زخمی شدن حدود ۴۰ نفر از عناصر مزدور و داعشی از جمله شماری از فرماندهان آنها منجر شد.

تلاش امارات برای فریب ارتش یمن

از سوی دیگر، «ابراهیم الدیلمی» سفیر یمن در تهران دیروز (جمعه) در سخنانی اعلام کرد که یمن به حملات خود علیه کشورهای متجاوز از جمله امارات ادامه خواهد داد.

الدیلمی به المسیره گفت: «متجاوزان به دنبال پیروزی نظامی روی زمین هستند و به همین دلیل مزدوران خود را از ساحل غربی یمن به شبوه (شرق) گسیل داده است».

وی با اشاره به حملات موشکی و پهپادی ارتش یمن علیه امارات افزود: «تشدید حملات امارات علیه یمن با تصمیم شجاعانه ما در هدف قرار دادن این کشور مواجه شد».

سفیر یمن در تهران تصریح کرد: «آثار ضربات بر امارات برای همگان مشخص است، اما امارات و آمریکا همچنان از طریق جابجایی و استقرار مجدد نیروهای خود در صدد فریب ارتش یمن هستند».

امارات به تازگی حملات خود به یمن را تشدید کرده است و نیروهای تحت امر خود را که گردان‌های «العمالقه» (غول) می‌نامند و از گروه‌های سلفی، تکفیری و داعش تشکیل شده برای حمله به استان‌های یمن از جمله شبوه تجهیز کرده است.

امارات همچنین با جابجایی نیروها از غرب به شرق و انتقال سلاح و تجهیزات نظامی از طریق آب‌های سرزمینی یمن برای شبه‌نظامیان وابسته به خود، حملاتش را افزایش داده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha