مکزیک میزبان رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان شد

تهران- ایرنا- تارنمای فدراسیون جهانی تکواندو روز شنبه اعلام کرد که مکزیک میزبان رقابت‌های قهرمانی سال ۲۰۲۲ جهان و بوسنی هرزه‌گوین هم میزبان مسابقات قهرمانی نونهالان ۲۰۲۳ جهان شد.

به گزارش ایرنا,  این میزبانی با تصمیم شورای اجرایی فدراسیون جهانی تکواندو با رای‌گیری مجازی اخذ شد و بر این اساس رقابت‌های قهرمانی جهان به میزبانی کانکون  مکزیک و مسابقات قهرمانی نونهالان ۲۰۲۳ جهان در  سارایوو بوسنی‌وهرزگوین برگزار خواهد شد.

البته برای میزبانی رقابت‌های قهرمانی جهان، باکو  جمهوری آذربایجان، بیروت لبنان و کانکون مکزیک نیز اعلام آمادگی کرده بودند اما پس از اینکه نمایندگان حاضر در این جلسه در خصوص امکانات کشور خود توضیحاتی را مطرح کردند در نهایت کانکون با ۵۲ درصد آرا موفق شد میزبانی این رویداد را کسب کند.

سارایوو در بوسنی‌وهرزگوین نیز با اختصاص ۹۲ درصد آرا میزبانی رقابت‌های قهرمانی نونهالان جهان ۲۰۲۳ را بدست آورد.

رییس فدراسیون جهانی در این نشست گفت: هر ۲میزبان ظرفیت‌ها و امکانات خوبی را به نمایش گذاشتند و بدون شک به خوبی این رویدادها را برگزار خواهند کرد.

چو می‌گوید: مکزیک تجربیات خوبی را در برگزاری مسابقات جهانی و گرندپری در اختیار دارد و «کانکون» نیز از این تاریخچه بی‌بهره نخواهد بود. بوسنی‌وهرزگوین برای نخستین بار است که میزبان رویداد جهانی است و امیدواریم که این رقابت‌ها بتواند نقش به سزایی در پیشرفت تکواندو در این کشور ایفا کند. تلاش کشورها در جلسه امروز برای کسب میزبانی رقابت‌های جهانی حاکی از علاقه‌مندی آنها برای آغاز رقابت‌ها است و می‌توان گفت در سال جدید با ایمنی و اقداماتی موفقیت‌آمیز به استقبال برگزاری مسابقات خواهیم رفت.

پیش از این قرار بود مسابقات قهرمانی جهان فروردین ماه سال آینده و در «ووشی» چین برگزار شود که به دلیل همه‌گیری مجدد ویروس کرونا و توجه به سلامتی شرکت کنندگان، این کشور از میزبانی رقابت‌ها انصراف داد.

گویانگ کره‌جنوبی نیز طی روزهای ۲۱ تا ۲۴ آوریل (یکم تا چهارم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱) میزبان رقابت‌های قهرمانی جهان پومسه خواهد بود. هرچند که در ۲ سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا، فدراسیون جهانی تکواندو برگزاری چالش‌های مسابقات مجازی قهرمانی جهان پومسه را به منظور ارتقاء و جذب علاقمندان به این رشته در دستور کار خود قرار داده بود.

چو در این جلسه اعلام کرد برگزاری رقابت‌های قهرمانی جهان برای کودکان می‌تواند در توسعه این رشته تاثیر به سزایی داشته باشد. همچنین اصلاحاتی در قوانین مسابقات به تصویب رسید تا رقابت‌ها با پویایی و جذابیت بیشتری برگزار شود.

 چونجائه پارک نماینده کوکی‌وان نیز برای حضور در جلسه آتی شورای فدراسیون جهانی تکواندو معرفی شد.

جلسه بعدی شورای اجرایی فدراسیون جهانی تکواندو همزمان با رقابت‌های قهرمانی جهان پومسه در گویانگ کره‌جنوبی برگزار می‌شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha