خزعلی: احزاب عراقی با تداوم حضور نظامی آمریکا و ترکیه مخالفت کنند

تهران – ایرنا – «قیس خزعلی» دبیرکل جنبش عصائب اهل حق عراق جمعه شب در توییتی از همه احزاب و نیروهای سیاسی عراق خواست تا در برابر تداوم حضور نظامی آمریکا، ترکیه و نقض حاکمیت عراق ایستادگی و مخالفت کنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری العهد نیوز عراق، قیس خزعلی در توییتی نوشت: موضوع رد حمله به هیأت‌های دیپلماتیک، فرودگاه‌ها و مراکز غیرنظامی، مسأله‌ای اختلافی نیست، ‌ بلکه همه نیروهای سیاسی و ملی و در صدر آن‌ها چارچوب هماهنگی گروه‌های شیعی و هیأت هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق درباره آن توافق دارند.

وی افزود: متأسفانه برخی نیروها، شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ها می‌خواهند از اتهام زنی‌های صریح یا ضمنی بدون سند و مدرک، برای تخریب وجهه سیاسی سایر طرف‌ها سوء استفاده کنند. تصور نمی‌کنیم این رویکرد باعث برقراری ثبات و عبور از مرحله بحرانی کنونی باشد.

قیس الخزعلی ادامه داد: از همه نیروها و شخصیت‌های سیاسی محترم می‌خواهیم در مخالفت با هر آنچه که به حاکمیت، امنیت و صلح داخلی آسیب می‌زند، یکصدا باشند و با تداوم حضور نظامی اشغالگران آمریکایی و ترکیه‌ای و نقض حاکمیت عراق مخالفت کنند.

ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه بامداد جمعه، ۱۰ راکت کاتیوشا به فرودگاه بین المللی بغداد شلیک شد که از این تعداد ۶ راکت به بخش نظامی این فرودگاه (پایگاه ویکتوریا آمریکا) اصابت کرد.

پیش‌تر کمیته چارچوب هماهنگی نیروهای شیعه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله راکتی به فرودگاه بغداد، آن را اقدامی تروریستی و با هدف فتنه‌انگیزی بیان کرده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha