ارتش سوریه از ورود نظامیان آمریکایی به شهر حسکه جلوگیری کرد

تهران- ایرنا- منابع خبری جمعه شب گزارش دادند، ارتش سوریه از ورود نظامیان آمریکا به شهر حسکه واقع در شمال شرق این کشور جلوگیری کرد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، دو خودروی نظامی متعلق به نیروهای آمریکایی قصد داشتند به مرکز شهر حسکه وارد شوند که با ممانعت نیروهای ایست و بازرسی ارتش سوریه مواجه شدند و منطقه را ترک کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه بارها از ورود کاروان نظامی نیروهای آمریکایی به شهرها و روستاهای استان حسکه جلوگیری کردند.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک تروریستی شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه»  (قسد) تحت حمایت آنها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha