۹ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱:۵۱
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84629924
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نوری المالکی حمله راکتی به فرودگاه بغداد را محکوم کرد

تهران – ایرنا – «نوری المالکی» رییس ائتلاف دولت قانون عراق جمعه شب در توییتی حمله راکتی به فرودگاه بین المللی بغداد را محکوم کرده است.

به گزارش ایرنا از تارنمای العهد نیوز، نوری المالکی در توییتی نوشت: حمله موشکی خائنانه به فرودگاه بغداد و هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی و هواپیماهای غیر نظامی را محکوم می کنیم.

نخست وزیر اسبق عراق افزود: هدف از این حملات ضربه به تلاش های امنیتی و خدماتی است که وزارت کشور انجام داده و ارسال پیام منفی به جهانیان درباره خطوط هوایی عراق و فعالیت فرودگاه هاست.

رییس ائتلاف دولت قانون در ادامه نوشته است: مقابله با این تلاش ها و اقدامات مجرمانه بر عهده همه ما و مسؤولیت دستگاه های امنیتی است.

پیش تر کمیته چارچوب هماهنگی نیروهای شیعه نیز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله راکتی به فرودگاه بغداد، آن را اقدامی تروریستی و با هدف فتنه‌انگیزی بیان کرده بود.

براساس اخبار و گزارش های رسانه‌ای، ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه بامداد جمعه، ۱۰ راکت کاتیوشا شلیک شد که از این تعداد ۶ راکت به بخش نظامی فرودگاه بغداد (پایگاه ویکتوریا آمریکا) اصابت کرده است.

با وجود فعال شدن سامانه ضدهوایی سیرام آمریکا بدنبال این حمله راکتی، خبرها حکایت از این دارد که ۶ راکت از ۱۰ راکت ۱۰۷ میلیمتری شلیک شده به پایگاه مذکور اصابت کرده است. برخی گزارش ها نیز حاکی از اصابت تنها ۳ راکت و به جا ماندن سه راکت دیگر در خودروی حامل راکت انداز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha