الحشد الشعبی از نفوذ داعش به شمال بغداد جلوگیری کرد

تهران – ایرنا – بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) جمعه شب اعلام کرد، نیروهای این سازمان از نفوذ داعش به منطقه طارمیه واقع در شمال بغداد جلوگیری کردند.

به گزارش ایرنا از السومریه نیوز عراق، نیروهای تیپ ۱۲ الحشد الشعبی توانستند از نفوذ عناصر داعشی که قصد داشتند به منطقه «تل طاسه» واقع در شهرستان طارمیه نفوذ کنند، جلوگیری کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای الحشد الشعبی با حمایت هواپیماهای ارتش عراق از نفوذ داعش به این منطقه جلوگیری و این منطقه را از عناصر داعشی پاکسازی کردند.

منابع عراقی همچنین اعلام کردند، توپخانه الحشد الشعبی مناطق حضور عناصر داعشی در طارمیه را هدف قرار دادند.

الحشد الشعبی ۵ بهمن نیز در بیانیه‌ای از درگیری نیروهایش با تروریست‌های داعش در شهرستان «الطارمیه» واقع در شمال بغداد خبر داده بود.

رزمندگان تیپ ۱۲ سازمان الحشد الشعبی از روز یکشنبه گذشته، عملیات خود را برای حمله به مواضع عناصر تروریستی داعش در منطقه «الطارمیه» واقع در شمال بغداد آغاز کرده‌اند.

شهرستان الطارمیه یکی از ۶ شهرستان حومه بغداد است که به نام کمربند امنیتی بغداد معروف است و چهار استان بغداد، صلاح‌الدین، دیاله و الانبار را به یکدیگر متصل می‌کند.

گروه تروریستی داعش که از ۱۷ خرداد ماه سال ۱۳۹۳ به عراق حمله کرد و در سه روز توانست حدود ۴۵ درصد خاک این کشور را تصرف کند در آبانماه ۱۳۹۶ شکست خورد اما از همان زمان هسته‌های خفته این گروه تروریستی همچنان در عراق و سوریه فعال هستند و بعضا اقدام به تحرکات تروریستی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha