نسل امروز با بهره گیری از هنر با دستاوردهای انقلاب اسلامی آشنا شوند

سنندج- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: باید با استفاده موثر از هنر و ادبیات برای انتقال دستاورهای انقلاب اسلامی به کودکان و نوجوانان بهره برد و نسل امروز را با زبان هنر با انقلاب آشنا کرد.

سهیلا شیخی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انقلاب اسلامی، از ابتدا تا کنون چندین نسل را به خود دیده است و نسل نوپای امروز به دلیل فاصله تاریخی با انقلاب شناخت جامع و کاملی از ماهیت آن ندارند، پس ضروری است با اجرای برنامه‌های مختلف و متنوع و البته پرنشاط به معرفی صحیح و درستی از انقلاب بپردازیم.

وی افزود: آنچه در این ایام اهمیت دارد شور و نشاطی است که می‌خواهیم در روزهای مبارک فجر نمود داشته باشد چون بچه ها شادی را دوست دارند و ما در کنار این شور و نشاط می‌توانیم پیام‌هایی را ارسال کرده و در دل این فضای شاد، انقلاب را تعریف و تبیین کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان ادامه داد: کانون به عنوان متولی کمیته کودک و نوجوان وظیفه دارد که دستاوردهای انقلاب اسلامی را با هنرمندی و ظرافت تمام بر روح و جان فرزندان ماندگار کند و آنها را برای پذیرش مسئولیت خطیر فردای میهن عزیزمان آماده کند.

وی اضافه کرد: به منظور معرفی شخصیت امام راحل(ره) برنامه‌هایی از جمله معرفی شهدای انقلاب، شعرخوانی کتاب‌های انقلابی، قصه گویی با موضوعات پیروزی انقلاب، معرفی کتاب‌های کانون با موضوع انقلاب، معرفی ایام دهه فجر، مسابقه نقاشی و ادبی، نامه‌ای به امام و کارگاه سفالگری در مراکز کانون استان کردستان برگزار می شود.

شیخی یادآور شد: برای ما تولید محتوا اهمیت ویژه‌ای دارد باید بتوانیم ماهیت وجودی انقلاب اسلامی را برای کودکان و نوجوانان تبیین کنیم که در همین راستا بهترین کار آگاهی بخشی به کودکان است.

در حال حاضر ۴۱ هزار کودک و نوجوان در سطح استان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند.

۲۱ مرکز فرهنگی و هنری ثابت و چهار کتابخانه سیار روستایی به کودکان و نوجوانان کردستان خدمات‌رسانی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha