کاهش یک درجه‌ای دمای محیط مصرف گاز را ۶ درصد کم می‌کند

سنندج- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز کردستان به ضرورت مصرف بهینه سوخت با توجه به سرمای هوا اشاره کرد و گفت: مشترکان می‌توانند با کاهش یک درجه‌ای دمای اتاق و محیط مسکونی، ۶ درصد مصرف گاز طبیعی را کاهش دهند.

احمد فعله‌گری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به هوای سرد و یخبندان، مصرف گاز طبیعی در کشور به ویژه کردستان افزایش قابل توجهی داشته است که می‌طلبد مشترکان احساس مسوولیت کرده و بهینه سوخت مصرف کنند.

وی خواستار رعایت دمای رفاه (۱۸ تا ۲۱ درجه) در منزل شد و اضافه کرد: مصرف روزانه گاز مشترکان استان در چند روز اخیر رکورد چند سال اخیر را شکسته و از مرز ۱۵ میلیون مترمکعب (بدون احتساب نیروگاه سنندج) گذشته است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به افزایش حدود ۳۵ درصدی گاز طبیعی نسبت به مدت مشابه پارسال، یادآور شد: با وجود سرمای شدید هوا و یخبندان، در هیچ نقطه‌ای از استان گزارش قطعی یا افت فشار گاز گزارش نشده است.

فعله گری تاکید کرد: مدتی که سرما و یخبندان بر استان حاکم بوده است، بیش از ۵۸۰ نفر در قالب گروه های امداد، تعمیراتی و گازبانی برای نگهداری تاسیسات و پایداری جریان گاز بصورت شبانه روزی حضور داشتند و به بیش از یک هزار و ۱۳۴ پیام امدادی گاز T پاسخگویی عملیاتی داشتند.

وی ادامه داد: مشترکان زمانی که از منزل خارج می‌شوند وسایل گازسوز را خاموش و از لباس گرم در منزل استفاده کنند، ضمن اینکه استفاده از پرده ضخیم و پنجره دوجداره، تاثیر قابل توجهی در کاهش هدر رفت انرژی دارد.

در حال حاضر بیش از ۵۸۰ هزار مشترک در ۳۲ شهر و یک هزار و ۴۴۰ روستا در کردستان تحت پوشش گاز طبیعی بوده است، ضریب نفوذ گاز در جمعیت شهری ۱۰۰ و در جمعیت روستایی ۹۷ درصد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha