۸ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۲۵
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84629818
T T
۶ نفر

برچسب‌ها

عقب‌نشینی نیروهای تحت حمایت امارات از جنوب یمن

تهران – ایرنا – منابع خبری روز جمعه گزارش دادند، به دنبال تهدید جنبش انصارالله مبنی بر حمله به امارات متحده عربی، نیروهای نظامی تحت حمایت این کشور از مواضع خود در استان شبوه واقع در جنوب یمن عقب‌نشینی کرده اند.

به گزارش ایرنا ، المیادین به نقل‌ از منابع آگاه اعلام کرد، جابه‌جایی نیروهای تحت حمایت امارات موسوم به نیروهای «تیپ عمالقه» و عقب‌نشینی گردان‌های آن از شبوه به دستور مستقیم امارات انجام شده است.

در گزارش المیادین به شرح زیر آمده‌است : مفهوم عقب‌نشینی نیروهای تحت حمایت امارات، پذیرش واضح شکست است.

جابه‌جایی نیروها پس از شکست‌ها و خسارت‌های سنگین آن مقابل نیروهای یمنی انجام می‌شود.

هدف قرار دادن عمق امارات و تهدید صنعا به تکرار آن، امارات را مجبور به توقف عملیات نظامی خود در یمن کرده است.

پیش تر «تیپ عمالقه» اعلام کرده بود که این نیروها جابه جایی خود را از منطقه شبوه به منظور باز استقرار و تغییر مواضع خود شروع کردند.

محمد عبدالسلام رییس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن پیش تر تاکید کرده بود که امارات متحده عربی در صورت ادامه تجاوزاتش به یمن، امنیت نخواهد داشت.

امارات به تازگی حملات خود به یمن را تشدید کرده است و نیروهای تحت امر خود را که گردان‌های «العمالقه» (غول) می‌نامند و از گروه‌های سلفی، تکفیری و داعش تشکیل شده برای حمله به استان های یمن تجهیز کرده است.

به نوشته رسانه‌های یمن، امارات همچنین با انتقال سلاح و تجهیزات نظامی از طریق آب‌های سرزمینی یمن برای شبه نظامیان وابسته به خود تجاوزات خود را تشدید کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha