۸ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84629793
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حملات هوایی آمریکا به مناطق مسکونی سوریه

تهران – ایرنا- منابع خبری روز جمعه گزارش دادند، جنگنده‌های آمریکایی بار دیگر مناطق مسکونی در شهر الحسکه واقع در شمال شرق سوریه را به بهانه هدف قرار دادن عناصر داعش بمباران کردند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، جنگنده های آمریکایی ۶ نقطه در اطراف زندان الصناعه و بخش شرقی محله غویران را به بهانه حضور تروریست های فراری داعش در این مناطق بمباران کردند که باعث تخریب گسترده تعدادی از منازل مسکونی شد.

بر اساس این گزارش، همزمان با حملات هوایی آمریکا شبه‌نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) نیز اقدام به جست‌وجوی خانه به خانه در اطراف زندان الصناعه در محله غویران کردند و شماری را ربوده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

حمله پنجشنبه گذشته عناصر داعش به زندان منطقه الصناعه در استان حسکه یکی از شدیدترین و بزرگترین حملاتی است که این گروه تروریستی پس از شکست در جنگ سوریه و کنترل قسد بر مناطق شرق و شمال شرق این کشور انجام شد.

بسام صباغ نماینده دایم سوریه در سازمان ملل متحد چهارشنبه شب طی سخنانی در جلسه شورای امنیت گفت: هدف آمریکا از وقایع حسکه، احیای گروه تروریستی «داعش» برای توجیه حضور نظامی خود در سوریه است.

پیش تر «مصعب الحلبی» عضو پارلمان سوریه گفته بود که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در حمله داعش به زندان حسکه دست داشتند.

داعش سال ۲۰۱۷ پس از چهار سال عملیات تروریستی گسترده در سوریه و عراق و اشغال بخش های عمده از این دو کشور متلاشی و شکست خورد، اما با این وجود هنوز هسته ها و بقایای آن در عراق و سوریه دست به عملیات علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی می زنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha