۹ بهمن ۱۴۰۰، ۰:۳۰
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84629777
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

بحران اوکراین/ دیپلمات‌های ژاپن کی یف را ترک می‌کنند

تهران- ایرنا - به دنبال افزایش تنش اوکراین و روسیه، ژاپن شماری از کارکنان سفارت خود را از اوکراین خارج می‌کند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری کیودو به نقل از یک منبع ارشد وزارت امورخارجه ژاپن گزارش داد، ژاپن قصد دارد برخی از کارکنان سفارت خود را از اوکراین در بحبوحه تشدید تنش‌های این کشور اروپای شرقی با روسیه خارج کند.

براساس این گزارش، سفارت ژاپن حدود ۲۰ کارمند دارد و وزارت امورخارجه این کشور فقط افرادی را که برای کمک به اتباع ژاپنی مقیم اوکراین مورد نیاز است نگه می‌دارد.

مقام ارشد ژاپنی در ادامه افزود: در شرایط بحرانی، لازم نیست همه کارکنان را در آنجا نگه داریم.

وزارت امورخارجه ژاپن همچنین نسبت به سفر به اوکراین برای هر هدفی هشدار داده و توصیه‌های خود را به دومین سطح سه افزایش داده است. توکیو از حدود ۲۵۰ شهروند ژاپنی مقیم اوکراین خواسته است که این کشور را ترک کنند.

افزایش نگرانی‌ها در مورد حمله روسیه به اوکراین منجر به نقل و انتقال دیپلماتیک برخی از کشور در اوکراین شده است، در همین مورد ایالات متحده و انگلیس پیش از این تصمیم گرفته بودند که اعضای خانواده کارکنان سفارت خود در اوکراین را خارج کنند.

مسکو بارها ادعاها در مورد حمله به اوکراین را رد و اعلام کرده است که قصد حمله به هیچ کشوری ندارد و در عین حال هشدار داده که اقدامات ناتو در نزدیکی مرزهایش، تهدیدی برای امنیت ملی روسیه است و این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که نیروها را به دلخواه در قلمرو مستقل خود جابجا کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha