وضعیت کرونایی شیراز و ۳ شهرستان فارس نارنجی شد

شیراز-ایرنا-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: وضعیت کرونایی شیراز، گراش، کوار و زرقان، در این استان نارنجی شد.

سید وحید حسینی جمعه به خبرنگاران گفت: موارد ابتلا و بستری کرونایی طی روزهای اخیر افزایش یافته و مردم استان فارس باید این شرایط را یک زنگ خطر هشدار جدی قلمداد کنند.

وی ادامه داد: ورود به مرحله نارنجی به منزله این هشدار است که هرگونه سهل انگاری می‌تواند موجب مواجهه با یک بحران جدی و ایجاد پیامدهای ناگوار برای سلامت جامعه شود..

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن توصیه به رعایت جدی شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات، از مردم استان خواست تا در شرایط کنونی که امیکرون به سرعت در حال گسترش است، ایمنی خود را تا حد امکان در برابر این بیماری افزایش دهند که مهم ترین توصیه در این زمینه، دریافت واکسن و به ویژه تکمیل واکسیناسیون با دریافت دز سوم واکسن است.

حسینی با بیان اینکه نباید طولانی شدن کرونا موجب عادی پنداری در برابر این بحران شود، از عموم مردم استان فارس خواست تا همچنان از تجمعات پرهیز کرده و از سلامت خود و دیگران در برابر این بیماری محافظت کنند.

وی ضمن اعلام آمادگی تمام مراکز ارائه خدمات سلامت استان برای مقابله با موج ششم بیماری و حفظ سلامت مردم استان، از مسوولان دستگاه های اجرایی نیز خواست تا از مواردی نظیر برگزاری تجمعات در استان جلوگیری شود تا بتوانیم از موج جدید بیماری عبور کرده و از وضعیت تهدیدآمیز کرونایی خارج شویم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha