سفیر ایران در بغداد: دور پنجم گفتگوهای ایران و عربستان در آینده نزدیک برگزار می شود
عکس، آرشیوی است

بغداد-ایرنا- ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، طی گفت و گویی تلویزیونی با اشاره به بررسی پیشنهادهای ایران از سوی سعودی ها تصریح کرد که دور پنجم گفت و گوهای ایران و عربستان به زودی در بغداد برگزار خواهد شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، مسجدی در این گفت و گو افزود: ما تاکنون ۴ دور مذاکره با هیات سعودی در بغداد داشتیم که پیشرفت های خوبی داشته است و دور پنجم این مذاکرات نیز قرار است در آینده نزدیک در بغداد برگزار شود.

سفیر ایران در بغداد تاکید کرد: به نظر می آید هم ما و هم سعودی ها بر این اراده سیاسی هستیم که مشکلات دوجانبه فی مابین را حل و فصل کنیم.

ایرج مسجدی ادامه داد: در ۴ دور گذشته مذاکرات ایران و عربستان، مسائل مختلفی بررسی شد... فکر می کنم که سعودی ها پیشنهادات ایران را بررسی کرده اند و ممکن است در نشست پنجم به تصمیمات خوبی بیانجامد.

سفیر ایران چندی پیش نیز در مصاحبه با شبکه عراقی «العهد» با اشاره به «پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بزرگ» بین تهران و ریاض گفت، کشورهای منطقه می‌توانند مشکلات میان خود را به دور از دیکته‌های آمریکا حل کنند.

پیش تر، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به چهار دور مذاکره بین هیات‌های ایرانی و عربستانی گفت: گفت و گوهای ایران و عربستان بدون وقفه، ادامه دارد و قرار شده است این گفت و گوها در فضای عمومی پیگیری نشود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha