میانگین بارش باران در استان کرمانشاه به ۱۵۶ میلی‌متر رسید

کرمانشاه - ایرنا - معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون (اول مهر تا ۸ بهمن) میانگین بارش باران در نقاط مختلف استان به ۱۵۶ میلی متر رسیده که البته همچنان نسبت به بارش‌های سال قبل کاهش داشته است.

«علی‌محمد زوراوند» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین بارش های امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۷۱ میلی متر بوده ۹ درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز ۲۳ درصد کاهش نشان می دهد.

وی ادامه داد: در این مدت پاوه با ۳۶۰ میلی متر بارندگی پربارش ترین شهر استان بوده و ثلاث باباجانی با ۳۲۵ و جوانرود با ۲۲۴ میلی متر در رده های دوم و سوم قرار دارند.

زوراوند تصریح کرد: حمیل با ۸۰ میلی متر بارندگی، سومار با ۸۶ میلی متر و ماهیدشت با ۸۸ میلی متر بارندگی نیز کمترین میزان بارش ها را در سال جاری داشته اند.

کاهش ۴۴ درصدی بارش ها در مرکز استان

معاون اداره کل هواشناسی استان همچنین میانگین بارش های شهر کرمانشاه را نیز ۱۰۵ میلی متر عنوان و تصریح کرد: این مقدار بارش در مقایسه با سال قبل که ۱۸۶ میلی متر بوده و میانگین بارش های بلند مدت ۴۴ درصد کاهش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه میانگین بارش های سال زراعی جاری اکثر شهرهای استان نسبت به سال قبل با کاهش روبرو بوده است، گفت: تنها شهرهای پاوه، سرپل ذهاب، گیلانغرب، جوانرود، ثلاث باباجانی، گهواره و گواور نسبت به سال قبل افزایش بارندگی داشته اند.

زوراوند خاطرنشان کرد: بیشترین افزایش بارندگی امسال نسبت به سال قبل متعلق به ثلاث باباجانی با ۶۹ درصد، پاوه ۵۲ درصد و گیلانغرب ۳۱ درصد است.

آسمان استان تا اواسط هفته صاف خواهد بود

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه در ادامه از خروج تدریجی سامانه ناپایداری که طی یکی دو روز گذشته وارد جو استان شده بود خبر داد و گفت: با خروج این سامانه پدیده قابل ملاحضه ای تا روز سه شنبه پیش بینی نمی شود.

وی ادامه داد: به دنبال این وضعیت و طی روز سه شنبه گذر موجی ناپایدار از جو منطقه، در بعضی ساعات سبب وزش باد، ابرناکی آسمان و بارش های پراکنده ای خواهد شد.

زوراوند همچنین از تداوم هوای سرد شبانه در اکثر نقاط استان خبر داد و با بیان اینکه حداقل دمای امشب شهر کرمانشاه به پنج درجه زیر صفر می رسد، گفت: پیش بینی می شود امشب روانسر با دمای ۹ درجه زیر صفر سردترین نقطه استان باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha