وزیر جهاد کشاورزی: ۱۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای جوانسازی باغات چای اختصاص یافت

رشت – ایرنا – وزیر جهاد کشاورزی گفت: در راستای نوسازی و جوانسازی باغات چای برای اراضی شیبدار ۷۵ میلیارد تومان و حمایت از توسعه باغات ۵۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است و در تلاش هستیم تا در مناطق مستعد نوغانداری را نیز رواج دهیم.

سیدجواد ساداتی نژاد روز جمعه در سفر یک روزه رئیس جمهوری و هیات همراه به استان گیلان، در بازدید از کارخانه چای نوشینه در لنگرود گفت: نخستین ایستگاه تحقیقات کیوی و فندق در استان راه‌اندازی می‌شود و افزایش تولید یک میلیون تن برنج در کشور، از برنامه‌های اصلی این وزارت خانه در استان‌های شمالی کشور است.

چای یکی از محصولات استراتژیک و مهم در بخش باغبانی است و برگ چای تنها محصول باغبانی کشور است که به دلیل مصرف عام و روزمره جزو کالاهای اساسی کشور قرار گرفته است.

استان های گیلان و مازندران بیش از ۵۰ هزار خانوار چایکار و حدود ۲۸ هزار هکتار باغ چای دارد که حدود ۹۰ درصد باغ های چای در استان گیلان و ۱۰ درصد آن در استان مازندران واقع است.

وزیر جهاد کشاورزی پس از حضور در گلزار شهدای شهرستان رودسر و ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهرستان، از شرکت چایسازی نوشینه بازدید کرد.

همچنین بازدید از پروژه سدپلرود، تصفیه‌خانه طول لات، طرح پرورش ماهیان خاویاری، پل غیرهمسطح و حضور در شورای اداری از برنامه های سفر وزیر جهاد کشاورزی عنوان شده است.

گفتنی است؛ کارخانه چای نوشینه با ظرفیت پنج هزار تنی در زمان حاضر با ظرفیت سه هزار تنی فعالیت فرآوری و بسته بندی چای را انجام می دهد .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha