هلال احمر در امدادرسانی به حادثه دیدگان همواره پیشقدم بوده‌ است

سنندج- ایرنا- نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهر سنندج گفت: جمعیت هلال احمر همواره در حوادث و سرما و گرما برای امدادرسانی به پیشقدم بوده‌ است و ما باید قدردان این سرمایه‌های انسانی باشیم.

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی عصر جمعه در دیدار با مدیرعامل، معاونان و پرسنل جمعیت هلال احمر کردستان اظهار داشت: اعضای هلال احمر نشان داده‌اند که به عنوان یک شغل به کار و فعالیت خود نگاه نمی‌کنند بلکه عشق و علاقه برای نجات جان انسان‌ها سرلوحه اقدامات آنها است.

وی افزود: مایه افتخار است که انسان‌هایی همچون اعضای هلال احمر با از خود گذشتگی و فداکاری در کشورمان زندگی می کنند که باید قدردان خدمات آنها باشیم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اعضای هلال احمر همیشه در صحنه حوادث حاضرند و با ایثار و از خودگذشتگی به هموطنان در جای جای کشور خدمت رسانی می کنند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات هلال احمر عام المنفعه بوده و مختص به یک مکان و روز خاص نیست، اضافه کرد: ایران یک کشور زلزله خیر و حادثه خیز است و شاید هیچ نهادی به اندازه هلال احمر در حوادث کشور ایثار و از خود گذشتگی و اقدامات موثر انجام نداده است.

ماموستا رستمی با بیان اینکه درایت و خدمات رسانی مجموعه هلال احمر در بارش رحمت الهی و بی سابقه برف و کولاک اخیر در کردستان قابل تقدیر است، افزود: مدیریت حوادث نیاز به تعامل و همکاری همه بخش‌ها دارد که در این مدت تلاش جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به مردم بی نظیر بود.

وی یادآور شد: نجات جان انسان ها بالاترین خیر و پاداش را از جانب خداوند دارد، از این جهت اقدامات هلال احمر با هیچ چیزی قابل قیاس نیست.

در این دیدار پیام جلالی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان نیز گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های این جمعیت و همچنین امداد رسانی در برف و کولاک اخیر و اقدامات اجرا شده از زمان شیوع ویروس کرونا را تاکنون ارائه کرد و گفت: جمعیت هلال احمر استان آمادگی دارد در همه حوادث و در هر ساعت از شبانه روز به حادثه دیدگان امدادرسانی کند.

در حال حاضر حدود یک هزار امدادگر و نجاتگر سازماندهی شده و در حوزه جوانان و داوطلبان نیز ۱۰ هزار نفر در جمعیت هلال احمر استان کردستان عضو هستند.

۲۳ پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در سطح کردستان فعال است که از این تعداد ۱۳ پایگاه ثابت در محورهای مواصلاتی و ۱۰ پایگاه پشتیبانی سیار در سطح شهرستان‌ها مستقر و آماده خدمات رسانی به حادثه دیدگان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha