جهش اُمیکرون/ ثبت رکورد بیشترین آمار ابتلا به کرونا در پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - آمار روزانه مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ در پاکستان همچنان رکورد می‌زند، این درحالی است که طی یک روز گذشته بیش از ۸ هزار مورد ابتلا به کرونا در شهرهای مختلف این کشور ثبت شد که بالاترین آمار مبتلایان در پاکستان حتی از زمان آغاز این بحران همه گیر می‌باشد.

به گزارش ایرنا، منابع رسمی پاکستان روز جمعه با اشاره به تداوم سرعت شیوع کرونا به ویژه اُمیکرون سویه جدید این ویروس در شهرهای مختلف، اعلام کردند که آمار مبتلایان روزانه به کرونا رکورد زده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۳۰ بیمار کرونایی در شهرهای مختلف پاکستان جان‌ خود را از دست دادند. این بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کووید-۱۹ از اوایل اکتبر ۲۰۲۱ (اواسط مهرماه امسال) به شمار می‌رود.

براساس آمار ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا در پاکستان، طی ۲۴ ساعت گذشته ابتلای ۸ هزار و ۱۸۳ نفر به کرونا تایید شده است که این بالاترین آمار مربوط به مبتلایان در پاکستان از زمان آغاز این بحران همه‌گیر اعلام شده است.

از زمان شیوع کرونا در پاکستان ( هفتم اسفندماه ۹۸) تاکنون، ۲۹ هزار و ۱۹۲ نفر از بیماران کرونایی جان سپرده اند و در مجموع یک میلیون و ۴۰۲ هزار و ۷۰ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند.

جهش اُمیکرون/ ثبت رکورد بیشترین آمار ابتلا به کرونا در پاکستان

تا امروز بیش از ۸۰ میلیون و ۶۴۹ هزار نفر در پاکستان به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده اند و ۱۰۴ میلیون و ۲۲۸ هزار نفر نیز دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. تزریق دُز سوم واکسن کرونا نیز در شهرهای مختلف پاکستان آغاز شده است.

شیوع ویروس کرونا در پاکستان که طی ماه‌های اخیر روند نزولی یافته و تبعات ناشی از آن نیز وضعیت بهتری پیدا کرده بود، با ورود سویه اُمیکرون دوباره در شیب تند قرار گرفته است.

دولت پاکستان از اوج گرفتن مجدد کووید-۱۹ نگران است و خواستار پیروی کامل مردم از مقررات بهداشتی و اجتناب از بی‌توجهی به جدی بودن تبعات همه گیری کرونا به ویژه سویه جدید آن شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha