۸ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۲
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84629322
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مریوان پربارش‌ترین شهر کردستان در شبانه روز گذشته بود

سنندج- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: در شبانه روز گذشته شهر مریوان با ۱۰ میلی‌متر بارندگی، پربارش‌ترین شهر استان بود.

علی پناهی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شبانه روز گذشته شهرهای سروآباد ۹ میلی متر، بانه پنج، سقز و سنندج ۲ و کامیاران یک میلی متر بارندگی داشتند.

وی افزود: در مجموع طی ۲ روز گذشته ارتفاع برف در شهرهای هزارکانیان دیواندره به ۴۲ سانتی‌متر، زرینه ۴۰، بانه و مریوان ۲۸، سقز ۲۶، بیجار ۲۰، سنندج ۱۰، کامیاران هشت و قروه سه سانتی متر رسید.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: میزان ارتفاع برف تازه در شهرهای هزارکانیان دیواندره نیز ۱۵ سانتی متر، بانه هشت، مریوان ۶، سنندج پنج، سقز و زرینه سه و کامیاران ۲ سانتی متر گزارش شد.

وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته شهر بابارشانی بیجار با دمای منفی ۱۵ درجه سانتی‌گراد سردترین شهر استان بود و پس از آن شهرهای زرینه و دهگلان با ۹- درجه، سنندج و دیواندره ۸-، سقز و بیجار ۷-، قروه ۴-، بانه ۳- و مریوان و سروآباد ۲- درجه سانتی گراد سردترین شهرهای استان بودند.

پناهی افزود: روستای سلین در شهر سروآباد در شبانه روز گذشته با دمای ۱۲ درجه سانتی‌گراد گرمترین نقطه استان بود و دمای شهر سنندج نیز در بیشترین حالت به ۶ درجه سانتی گراد رسید.

وی با اشاره به اینکه از امروز تا روز سه شنبه وضعیت هوای استان پایدار است، یادآور شد: روز شنبه دمای هوای استان ۶ تا هفت درجه سانتی گراد کاهش می یابد اما از روز یکشنبه تا پایان هفته دما تغییرات آنچنانی ندارد.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری، ثبت و مخابره می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha