چکیده خطبه‌های نماز جمعه شهرهای استان یزد

یزد - ایرنا - امام جمعه ابرکوه با اشاره به فرارسیدن چهل و سوّمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و بزرگداشت دهه مبارکه فجر گفت:  دهه فجر، بهار جهاد تبیین اهداف و آرمانهای بزرگ و نجات بخش انقلاب اسلامی است .

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابرکوه افزود: نیروهای ولایی و دلسوزان انقلاب باید با جهاد تبیین ، نقشه و دسیسه دشمن را در آسیب رسانی به باورها ، تشخیصها ، اراده ها ، اعتمادها ، امیدها و اتحاد و انسجام مردمی خنثی کنند .

وی  اظهارکرد: جوانان عزیز به عنوان میراث‌داران شهدا و نسل اوّل انقلاب نشان دهند که ظرفیّت جبهه انقلاب ، فراوان است و می‌توانند با عزم و اراده انقلابی ، باطلُ السِحر حرکات و دسیسه های دشمن باشند.

حسینی ادامه داد:  مردم ، مسئولان ، کسبه و اصناف ، مدارس ، مساجد و همه در دهه فجر سعی کنند با رعایت اصول بهداشتی ، چتر نشاط و شادمانی را در جشن انقلاب در فضای شهرستان بگسترانند .

وی اضافه کرد: دهه فجر فرصتی برای خنثی سازی دسیسه جریان تحریف انقلاب در بَزََک کردن حکومت سیاه و دیکتاتوری پهلوی است که سعی می کنند بعضی جوانان نا آگاه ما را با باز نشر فیلم های تقطیع شده اغواء کنند و شرایط رفاه و آسایش و پیشرفت کاذب آن دوران را به آنها القاء کنند .

امام جمعه ابرکوه تصریح کرد:  امّا هرگز اشاره ای به شرایط زندگی زاغه نشینان اطراف تهران و محرومیت روستانشینان و کم برخورداری شهرنشینان از بهره ها و امکانات زندگی در آن زمان که به زعمشان کشور عقب مانده ایران جلودار دروازه تمدّن بزرگ بود ندارند .

***

امام جمعه تفت گفت: امروز آمریکایی ها در مقابل ملت ایران اعلام کردند که سیاست هایشان در فشار حداکثری به کشور شکست خورده است که این نتیجه خط مشی مقاومتی است که رهبر انقلاب آن را نشان داد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی محمد گُلوردی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر تفت افزود: ما نسبت به دولت مردان اطمینان داریم که افرادی دلسوز هستند ولی نسبت به مذاکره با آمریکا خوش بین نیستیم چون آنها بارها به سر ما کلاه گذاشته اند.

وی درباره اینکه مذاکرات دولت جدید متفاوت است، اظهار داشت: در این مذاکرات ما تصمیم می گیریم و می گوییم درباره رفع تحریم ها چه باید انجام دهند و امروز توپ در زمین دشمن است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان، همکاری با کشورهای چین و روسیه را در راستای منافع ملی و مقابله با غرب عنوان کرد و تصریح کرد: ما هیچ گاه قرار نیست تسلیم شرق شویم.

وی در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه خود به سخنان اخیر رهبر انقلاب در جمع مداحان اشاره کرد و گفت: جهاد تبیین  یکی از وظایف مهم  هر فرد در جامعه به ویژه رسانه ها است که واقعیت ها را باید به اطلاع مردم به ویژه نسل جوان برسانند.

امام جمعه تفت حرکت منافقین در هک کردن شبکه های صدا و سیما را با پشتیبانی عوامل استکبار جهانی دانست و اظهار داشت: مسوولان صدا و سیما باید توجه بیشتری به این گونه مسائل داشته باشند.

***

امام‌جمعه مهریز گفت: مردم مظلوم یمن در سخت‌ترین شرایط و شاهد نسل کشی توسط آمریکا و محور غربی، عبری با حمایت آل‌سعود و برخی کشورهای منطقه هستند و باید مجامع بین‌المللی و امت اسلام به داد آنها برسند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته افزود: کشتار مردم مظلوم یمن طی روزهای اخیر ابعاد با سکوت مرگبار مدافعان به اصطلاح حقوق بشر ابعاد تازه‌ای پیدا کرده است .

وی با بیان اینکه امت اسلام و مجامع جهانی باید برای محکوم کردن جنایات آمریکا و حامیان او علیه مردم یمن اقدام مناسب داشته باشند ادامه داد: بی توجهی و سکوت مرگبار کشورهای مدعی مدافع حقوق بشر موجب افزایش جنایت‌ها و کشتار بیرحمانه یمنی‌ها شده است .

امام جمعه مهریز به اقدام اخیر منافقین برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ظلم و جنایت این کروهک مزدور و وابسته به غرب و استکبار برای مردم فهیم و انقلابی ما مشخص است.

محی الدینی بیان کرد: منافقین و اربابان و حامیان جنایتکار آنها باید خواب تسلط برمردم و کشور ما را همانند اسلاف خائن خود به کور ببرند.

وی اظهار کرد: ملت ایران که برای برقراری نظام مقدس اسلامی خون‌های پاک و مقدس را تقدیم کرده همچنان تا آخرین لحظه و نفس از کیان دین و نظام دفاع می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha