برف و کولاک راه دسترسی به ۹۰ روستای آذربایجان غربی را دوباره مسدود کرد

مهاباد- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: بارش برف و کولاک هم اکنون راه دسترسی به ۹۰ روستای استان را بسته است و تلاش‌ برای بازگشایی راه ارتباطی این روستاها ادامه دارد.

منصور نصرتی روز جمعه در گفت‌و گوی خبری اظهار داشت: یا وجود بازگشایی محورهای روستایی در اکثر محورهای استان ولی به علت کولاک شدید ۲ روز گذشته در حال حاضر ۹۰ روستای استان مسدود شده است.

وی اضافه کرد: این تعداد روستا به‌طور عمده در شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر و بوکان در جنوب استان واقع شده است که تلاش خواهد شد ظرف چند روز آینده راه دسترسی تمامی این روستاها بازگشایی شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با بیان اینکه عوامل راهداری پس از آغاز بارش برف با تلاش شبانه‌روزی، راه‌های اصلی و فرعی استان را در چند نوبت برف‌روبی و نمک‌پاشی کرده اند افزود: در زمان حاضر تمامی محورهای مواصلاتی استان به غیر از محور تکاب - دوراهی ایران‌خواه در محدوده استان‌های کردستان و آذربایجان‌غربی و محور مهاباد - بوکان ( جاده برهان) باز بوده و تردد در آنها جریان دارد.

نصرتی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی و همراه داشتن زنجیر چرخ اضافه کرد: شهروندان تلاش کنند از سفرهای غیر ضروری پرهیز کرده و به هنگام رانندگی در رورزهای بارندگی از سالم بودن سیستم روشنایی وسیله نقلیه، سالم بودن لاستیک ها و برف پاک کن اطمینان حاصل کنند.

به گزارش ایرنا، اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی امسال در قالب طرح زمستانی از طریق سامانه جامع ۱۴۱ آماده پاسخگوی آخرین وضعیت راه‌های استان و ارایه مشاوره به رانندگان و مسافران در آذربایجان‌غربی است.

علاوه بر شماره ثابت ۱۴۱، شهروندان می‌توانند از طریق تلفن گویای شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۱ اطلاعات راه‌های مورد نیاز را دریافت کرده و سفر خود را مدیریت کنند.

ورود سامانه بارشی از غرب کشور به آذربایجان‌غربی موجب بارش برف در بیشتر نقاط این استان شده‌ است که بارش‌ها تا اواخر امشب تداوم دارد؛ در این مدت ارتفاع برف در برخی مناطق برف‌گیر استان به بیش از ۳۰ متر رسیده‌ است.

هم‌اکنون ۱۰ هزار و ۷۷۷ کیلومتر راه بین شهری و روستایی در آذربایجان‌غربی وجود دارد که از این مقدار هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر را راه روستایی و مابقی راه بین شهری تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha