باغداری مدرن با صرفه اقتصادی در تفت ترویج می‌شود

یزد-ایرنا- مسوول کمیسیون فضای سبز شهرداری تفت گفت: با توجه به نزدیک بودن فصل زراعی و باغداری جدید شهرداری از اکنون تمهیداتی برای ترویج باغداری مدرن با صرفه اقتصادی بین شهروندان در نظر گرفته است.

ابراهیم احمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اینکه باغداری نوین و مدرن برای شهروندان ملموس باشد، کمیسیون فضای سبز شهرداری به صورت عملی این اقدامات را در ۲ هزار متر از باغ متعلق به شهرداری آغاز می کند.

وی ادامه داد: به صورت گام به گام مراحل اجرای این شیوه از باغداری به اطلاع شهروندان رسانده می شود و انتظار است باغداران محترم همراهی لازم را انجام دهند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تفت این اقدامات را در زمینه های آبیاری، مبارزه با آفات، کود دهی و سم پاشی عنوان کرد و افزود: در اولین مرحله قرار است یخ آب زمستانه را برای درختان شروع کنیم.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بالاترین مصرف و هدر رفت آب  در زمینه کشاورزی صورت می گیرد، ترویج آبیاری های نوین نظیر کم فشار یا تحت فشار در دستور کار قرار دارد.

عضو هیئت مدیره انجمن آب استان یزد تصریح کرد: مبارزه به موقع و صحیح با آفات یکی از برنامه های دیگری است که قرار است مرحله به مرحله و به صورت عملی آموزش داده شود.

خشکسالی، سرمازدگی، آفت مگس مدیترانه‌ای و کرم گلوگاه، آفاتی است که امسال به جان محصول انار شهر تفت افتاده و تولید آن را تا نصف کاهش داده که ضروریست اقداماتی تخصصی و علمی در این زمینه در دستور کار باشد.

کم‌توجهی باغداران به مقابله با این آفات نیز مزید بر علت شده و موجب گردیده تا امسال تولید محصول انار تفت با کاهش زیادی مواجه شود و حال و روز ناخوشی را در این عرصه برای تفت رقم بزند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha