محمدی: همه پتانسیل و ظرفیت کشتی فرنگی در چرخه انتخابی دیده شدند

تهران- ایرنا- مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی در مورد چگونگی حضورش در فدراسیون، چرخه انتخابی تیم ملی، مسابقات انجام شده و برنامه‌های پیش رو توضیحاتی ارائه داد و گفت: اصلی‌ترین هدف من ایجاد همدلی و وفاق در بین جامعه بزرگ کشتی فرنگی است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، «علی محمدی» ملی پوش اسبق تیم ملی و مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی در گفت و گویی توضیحاتی را در مورد چگونگی حضورش در فدراسیون، چرخه ی انتخابی تیم ملی، مسابقات انجام شده و برنامه های پیش رو داد که متن کامل آن را در زیر می خوانید:

از مدت ها پیش برای حضور در فدراسیون با من صحبت شده بود.

شاید کمتر کسی از این موضوع خبر داشت اما هم آقای دبیر و هم آقای سوریان پیگیر بودند که بنده در فدراسیون کشتی حضور داشته باشم و گوشه ای از کار را بگیرم. اما واقعا به خاطر حضورم در شورای شهر شهریار و مشغله ی بسیار بالای کاری و تعهدی که به مردم داشتم، نتوانستم دعوت این عزیزان را لبیک بگویم. به هرحال با توجه به اینک باید دین خود را بعنوان عضو کوچکی از جامعه کشتی کشور به کشتی ورزش اول و ملی ادا می کردم تصمیم گرفتم در این دوره از انتخابات شورای شهر شرکت نکنم و در خدمت فدراسیون و کشتی کشور باشم.

همه کسانی که در کشتی فرنگی کشور مدعی بودند در قهرمانی کشور و انتخابی جام تختی به میدان رفتند

 بنده در مسابقات قهرمانی کشور زاهدان حضور نداشتم اما پیگیر نتایج آن بودم و در رقابت های انتخابی جام تختی در تهران نیز کشتی ها را از نزدیک دیدم. به نظرم سطح مسابقات زاهدان با توجه به اینکه مرحله اول و اصلی چرخه بود بالاتر از سطح مسابقات انتخابی جام تختی بود و با توجه به سهمیه هایی که به استان ها داده شد و حضور حداکثری کشتی گیران، فکر نمی کنم که کسی جا مانده باشد و تمام کسانی که در کشتی فرنگی کشور مدعی بودند در این رقابت ها به میدان رفتند.

اجرای چرخه انتخابی و شرایط آن در نوع خود بهترین بود

این بهترین نوع چرخه بوده که تا به حال انجام شده و هر آنچه که بیرون بودند به من زنگ زدند و خواستار سهمیه بودند و ما هم با هماهنگی فدراسیون این فرصت را به همه دادیم تا بیایند و شانس خود را امتحان کنند و به نظرم این کار جای هیچ حرف و حدیثی باقی نمی گذارد ولی اعتقاد دارم که کارشناسان کشتی نیز باید در این مورد نظر بدهند. البته جام تختی به نوعی مرحله ی نهایی چرخه محسوب می شود و در آن جا تقریبا شاکله ی تیم های کشتی فرنگی ما برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا در مغولستان، بازی های آسیایی هانگژو چین و رقابت های جهانی صربستان مشخص می شود.واقعیت این است که نفرات مطرح جدیدی به آن صورت اضافه نشدند و در واقع در پنج یا شش ماه هم نمی شود که یک پدیده در کشتی ظاهر شود.

هیچ سهمیه دیگری داده نخواهد شد و رقابت های بین المللی جام تختی اهمیت بسیار بالایی برای ما دارد

نفرات ما برای حضور در رقابت های جام تختی در دو مرحله اول و دوم چرخه ی انتخابی مسابقات سال ۲۰۲۲مشخص شده اند که شامل سه نفر برتر قهرمانی کشور، سه نفر برتر انتخابی جام تختی، تیم های ملی کشتی جوانان، امید و نیروهای مسلح هستند و هیچ سهمیه دیگری نخواهیم داد چراکه اعتقاد داریم تمامی ظرفیت کشتی فرنگی کشور به جز ۷ مدال آوری که معاف هستند، در این مسابقات به میدان خواهند رفت.

البته باید در جام تختی منتظر شگفتی ها باشیم چراکه سهمیه ای که به تیم های ملی جوانان و امید داده شده است و ظرفیت های خوبی که در این تیم ها وجود دارد این نوید را می دهد که چهره های جدیدی به تیم ملی بزرگسالان معرفی شوند.

بنا به واقع در این چند سال کار خود را خوب انجام داده است.

محمد بنا کار خودشان را خوب انجام داده اند و تیم ملی بزرگسالان با ایشان نتایج فوق العاده ای را کسب کرده که به امید خدا این نتایج دوباره تکرار خواهد شد. بنده هم در کنار ایشان هر کمکی که لازم باشد انجام می دهم و امیدوارم بتوانم آن همدلی لازم را بین تیم‌های جوانان و بزرگسالان به وجود آورم تا در نهایت روند جوانگرایی و داشتند چندین کشتی گیر مطرح در یک وزن به شکل خوبی اجرا شود.

عملکرد جوانان در مسابقات قهرمانی کشور انصافا خوب بود

بنده از نزدیک شاهد این مسابقات بودم، حدود ۴۰۰ کشتی گیر در این رقابت ها حضور داشتند و دلیل حضور بالای کشتی گیران این بود که ما سهمیه اضافی به استان ها دادیم که همه ی ظرفیت ها بتوانند در این رقابت ها حضور داشته باشند.  کیفیت کار جوانان با توجه به رده ای که در آن کشتی می گیرند انصافا خوب بود، البته نسبت به شرایط سنی خودشان ضعف هایی هم دارند که طبیعی است و من آینده ی خوبی را برای کشتی فرنگی کشور متصور هستم. اینکه استان خوزستان بازگشت خوبی نسبت به سال های گذشته داشت و استان های مازندران، قم، گیلان، فارس و لرستان با همت و زحمات مربیان سازنده عزیز در جمع تیم های مطرح قرار گرفتند نوید بخش خوبی برای  کل کشتی ایران است.

شرح وظایف مدیر تیم های ملی کشتی مشخص است

شرح وظایف مدیر تیم های ملی مشخص است، اصلی ترین کار بنده تعامل بین سرمربی های رده های سنی با یکدیگر و در میان گذاشتن مسائل و مشکلات آن ها فدراسیون و در نهایت تصمیم گیری در مورد این موضوعات است. اما تمام هدف ایجاد همدلی بین جامعه ی کشتی کشور خصوصا قهرمانان گرانقدر و مربیان سازنده است، به نظرم مدتی بود که این همدلی کم شده بود و این اواخر نیز که حاشیه هایی نیز در این مورد پیش آمد، بنده آمده ام که این همدلی ها را بیشتر کنم. موردی که همه ی ما باید درنظر داشته باشیم این است که کشتی یک ورزش پهلوانی است و انتظار و نگاه مردم از ما نیز نسبت به سایر ورزش ها فرق می کند. اگر بتوانیم  وفاق را بیشتر کنیم کار بزرگی انجام داده ایم، و این چیزی است که در کشتی الان کمرنگ شده است.

امیدوارم دوستی و رفاقت و محبتی که در قدیم بوده و الان کم رنگ تر شده بیشتر شود. تمام هم و غم ما به‌عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ کشتی باید این باشد که کشتی گیران ما در بازی های آسیایی، جهانی و المپیک افتخارآفرین باشند و این مستلزم این است که همه مربیان سازنده و قهرمانان خوب المپیک و جهان با هم همدل شوند و به کشتی ادای دین داشته و کمک کنند. من هم به‌عنوان برادر کوچکتر نماینده این عزیزان هستم که امروز در جایگاهی هستم که به کشتی کمک کنم و قطعا بنده نیز به دنبال همین هدفی هستم که این بزرگواران نیز دارند.

 رده های پایه نباید فراموش شوند و این یک اصل است

 برای اینکه بتوانیم افتخارات بدست آمده در رده ی بزرگسالان را تکرار کنیم، حتما باید به فکر رده های پایه باشیم و من در این زمینه صحبت های مختلفی را با سرمربیان رده های سنی داشته ام و دیدگاه ها مشترک است. هر رده ای خواسته های خودش را دارد و بنده هم آمده ام که کمک کنم و مسائل و مشکلات آن ها را از طریق فدراسیون کشتی پیگیری کنم و آن ها نیز باید به واسطه بنده با فدراسیون هماهنگ باشند. در اصل شرط موفقیت کشتی بزرگسالان ما، عملکرد خوب رده های پایه است و ما هرچقدر بهتر در این رده ها کار کنیم نتیجه بهتری را در بزرگسالان خواهیم گرفت.

نباید مسائل شخصی را فدای مسائل ملی کنیم

 البته موضوع دیگری که باید مدنظر باشد این است که روند آمادگی جسمانی و فنی کشتی گیران در اردوها نیز باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد و اگر کشتی گیری از آمادگی لازم برخودار نبود و یا با مصدومیت روبرو بود، باید نفرات دیگر را جایگزین کنیم، چراکه نباید مسائل ملی را فدای مسائل شخصی کنیم و ما این استثنائات را هم داریم.

ما المپیک پاریس را در پیش رو داریم و فاکتور سنی برای ما بسیار مهم است البته بسیاری از نفرات تیم بزرگسالان ما جوان هستند و سن و سال زیادی ندارند، منتهی منتظر حضور عملکرد خوب چهره های جوانان در جام تختی هستیم چراکه حضور نفرات جوان در اردوهای تیم بزرگسالان و تمرین با آن ها و محک خوردن آن ها در رقابت های بین المللی مختلف می تواند به موفقیت تیم ما در المپیک پاریس کمک بسیار فراوانی بکند اما تمامی این ها که گفتم شرطش آن است که بتوانیم  تعامل لازم را برقرار کنیم و تمامی هم و غم و سعی و تلاش من بر این است که همدلی را در جامعه ی کشتی فرنگی کشور خوب بکنم، در حال حاضر کشتی ما از داخل دچار حاشیه ها شده و ما باید رفته رفته این حاشیه را کم کنیم اما معتقدم که این موارد صد در صد سفر نمی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha