جنوب فارس وارد پیک ششم کرونایی شد

لارستان- ایرنا- معاون بهداشت دانشکده پزشکی لاستان اعلام کرد: یک نفر فوتی، ۱۸ منطقه فوق قرمز، قرمز و نارنجی نشانگر این است که جنوب فارس وارد پیک ششم کرونایی شده است.

وحید یگانه جمعه در گفت و گو باایرنا بیان کرد: سنین ۶تا ۱۸ سال به شدت در معرض خطر مبتلا به کویید ۱۹ و شمار مبتلایان هم البته ظرف هفته جاری و ۷۲ ساعت گذشته بین ۱۰۰ تا بالای  ۱۲۰ نفر در نوسان بوده است.

او ادامه داد: هفت منطقه  شامل جویم، بلغان، بیدشهر، اِوَز، فیشور، براک و کرومستج هم اینک وضعیتشان فوق قرمز و شمار مبتلایان در این مناطق در حال افزایش است.

یگانه اظهار داشت: هم اینک منطقه لارستان با توجه به وضعیت کنونی و افزایش میزان مبتلایان وارد پیک ششم کرونایی شده است و باید محدویدت های شدیدتر و برنامه ریزی منسجم تری برای کاهش روند مبتلایان بهبود این شرایط اعمال شود.

وی بیان کرد: وضعیت در شهرهای لطیفی، خور و شرفویه هم اینک قرمز و هشت شهر و روستای دیگر نارنجی گزارش شده که چنین شرایطی نشان می دهد کرونا دوباره در منطقه اوج گرفته است.

وی بر ضرورت تزریق واکسن و رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه برای دانش آموزان و مدارس تاکید کرد و گفت: ابتلای بالای ۲۷ درصد افراد در روزهای گذشته سنین بین ۶ تا ۱۸ سال گزارش شده و باید اذعان کرد که وضعیت در بین دانش آموزان و فرهنگیان بحرانی است.

یگانه ابراز داشت: درصد بالایی از موارد شناسایی شده در گروه دانش آموزان و معلمان مدارس است که باید در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی سختگیرانه بر اساس دستورالعمل های ارسالی بررسی مجدد شود و به مدت ۲ هفته مدارس به صورت مجازی فعالیت کنند.

وی بدون اشاره به تعداد مبتلایان گفت که سویه اومیکرون در منطقه نیز ظرف روزهای گذشته مشاهده شده است و روند افزایشی این سویه هم اینک در مناطق مختلف شهرستان های لارستان، اوز و خنج نیز مشاهده شده است.

او بیان کرد: هم اینک هم واکسن به قدر لازم در شهرستان های لارستان، اوزو خنج موجود است و واکسن استرازنکا که تا حدودی در استان فارس با کمبود مواجه بود هم اینک با رایزنی ها و همکاری وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا برای مراحل دوم و سوم در استان و مناطق جنوب فارس تامین شده است.

وی میزان درصد واکسیناسیون در شهرستان های لارستان، خنج و اوز را نیز تاکنون در مرحله اول حدود ۸۷ درصد و در دُز دوم نیز ۷۲ درصد عنون کرد و از مردم و شهروندان خواست که با تزریق واکسن را برای ایمنی بیشتر جدی بگیرند؛ چون سخت گیری ها و محدودیت های بیشتری بر اساس تاکید و مصوبه ستاد مدیریت کرونا شهرستان برای افراد واکسن نزده اعمال خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha