چراغ نارنجی کرونایی در مازندران روشن شد

ساری - ایرنا - استان مازندران که از ۲۱ آبان ماه از وضعیت نارنجی خارج شده بود، اکنون پس از گذشت ۷۷روز با تغییر وضعیت شهرستان‌های رامسر و سوادکوه مجددا وارد وضعیت پرخطر کرونایی شد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که امروز جمعه هشتم بهمن منتشر شد ، همچنین وضعیت کرونایی ۱۳ شهرستان مازندران هم زرد شده است.

مازندران که از حدود سه هفته پیش به صورت یکپارچه وارد وضعیت کم خطر کرونایی شده و لباس آبی بر تن کرده بود ، از روز دوشنبه چهارم بهمن با تغییر رنگ شهرستان عباس آباد به زرد ، وارد محدوده خطر متوسط شد و اکنون شاهد بازگشت وضعیت پرخطر شده است. 

طبق ارزیابی جدید سامانه ماسک ، شهرستان های سوادکوه و رامسر که ششم بهمن ماه به رنگ زرد کرونایی درآمده بودند طی کمتر از ۴۸ ساعت به وضعیت نارنجی و پرخطر رسیدند.

همچنین طبق ارزیابی این سامانه ، وضعیت کرونایی در شهرستان های ساری ، بابل ، بهشهر، آمل، عباس آباد، گلوگاه، نکا، قائم‌شهر، جویبار، فریدونکنار، محمودآباد، نور و کلاردشت زرد است.

اگر چه رنگ کرونایی ساری و بابل از ششم بهمن زرد شده بود ، ولی وضعیت کرونایی بقیه شهرستان ها طی ۲۴ ساعت گذشته رو به وخامت گذاشت و وارد این رنگ بندی جدید شدند.

همچنین بر اساس ارزیابی جدید در حال حاضر تنها رنگ کرونایی شهرستان‌های میاندورود، سوادکوه شمالی، سیمرغ، بابلسر، نوشهر، چالوس و تنکابن آبی باقی مانده است.

نقشه رنگ بندی سامانه ماسک بر اساس میزان بستری است. رنگ نارنجی به معنای وضعیت کرونایی پرخطر است و مقررات آن در مناطقی اعمال می شود که آمار روزانه بستری بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت باشد.

رنگ زرد به معنای خطر متوسط کرونایی محسوب می شود. مناطقی که با این رنگ مشخص می شوند به این معناست که در آنجا بستری روزانه کرونایی در بیمارستان ها بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر جمعیت است.

رنگ آبی در فرهنگ ستاد مقابله با کرونا به معنی خطر کم است. این رنگ به مناطقی داده می شود که آمار بیماران کرونایی بستری روزانه در آنجا ۲ نفر به ازای هر یکصد هزار نفر جمعیت باشد.

چراغ نارنجی کرونایی در مازندران روشن شد

افزایش صد درصدی بستری شدگان کرونایی

رنگ نارنجی درست یک روز پس از آن وارد مازندران شده است که تعداد بستری‌شدگان کرونایی پس از ۴۵ روز یک بار دیگر سه رقمی شد.

همچنین تعداد بستری شدگان جدید کرونایی در مازندران دیروز برای نخستین بار بعد از چهار ماه به ۱۵۰ نفر رسید که رشد بیش از ۱۰۰ درصدی نسبت به روز قبل داشت.

در عین حال مجموع بستری‌شدگان کرونایی مازندران هم طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر پنجشنبه هفتم بهمن از ۳۰۷ نفر به ۳۹۸ نفر رسید که افزایش بیش از ۳۰ درصدی دارد.

 تعداد بستری‌شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های مازندران که هر ۲۴ ساعت از سوی دانشگاه های علوم پزشکی اعلام می شود ، از مدت ها پیش روی اعداد دو رقمی ثبات مانه بود و حتی از ۴۰ نفر در شبانه‌روز نیز کمتر شده بود. 

براساس آمار ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا، در زمان حاضر حدود ۲۰۰ نفر در مازندران به سویه جدید اومیکرون مبتلا شده اند و  مبتلایان این سویه در حال افزایش است.

شیوع افسارگسیخته این سویه از این بابت دارای اهمیت است که در روزگذشته این آمار حدود ۱۵۰ نفر بود و در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ نفر به اومیکرونی‌های مازندران اضافه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha