رویترز: گل طارمی ایرانِ اسکوچیچ را به قطر رساند

تهران- ایرنا- خبرگزاری معتبر رویترز نوشت: گل مهدی طارمی ایرانِ دراگان اسکوچیچ را به جام جهانی قطر رساند.

به گزارش ایرنا؛ تیم ملی فوتبال ایران پنجشنبه شب با برتری یک بر صفر مقابل عراق، جواز حضور در جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر را کسب کرد. مهدی طارمی زننده تک گل این دیدار بود.

خبرگزاری معتبر رویترز درباره صعود زودهنگام تیم ملی فوتبال ایران نوشت: ایرانِ اسکوچیچ با گلی که طارمی زد، عراق را یک بر صفر شکست داد و اولین تیم آسیایی راه یافته به جام‌جهانی شد. طارمی، بازیکنی که بازی‌های ماه نوامبر سال گذشته تیم ملی را به خاطر اختلاف با اسکوچیچ از دست داده بود، سه دقیقه پس از آغاز نیمه دوم تنها گل بازی را زد تا ایران را به صدر جدول گروه A برگرداند و جواز حضور در جام جهانی را برای این تیم مسجل کند. این پیروزی به معنای سومین حضور متوالی ایران در جام جهانی پس از حضور در جام‌های جهانی برزیل و روسیه و مجموعاً ششمین حضور این تیم در جام‌های جهانی است.

در ادامه آمده است: ایرانی‌ها باید زودتر هم به گل می‌رسیدند زمانی که قلی‌زاده با پاسی از علیرضا جهانبخش فرار کرد اما فهد طالب دروازه‌بان عراق مانع گلزنی مهاجم شارلروا شد. با این حال این اتفاق سه دقیقه پس از شروع نیمه دوم رخ داد و ایران پیش افتاد. این بار هم پاس عمقی جهانبخش که مدافع عراقی‌ها احمد ابراهیم نتوانست جلوی آن را بگیرد، مهاجم پورتو را در موقعیت گلزنی قرار داد. جهانبخش که از ابتدا تا انتهای مسابقه درخشان ظاهر شد، خودش می‌توانست گل دوم ایران را در دقیقه ۶۴ به ثمر برساند. کنعانی‌زادگان و قدوس هم دیگر بازیکنانی بودند که می‌توانستند برای ایران گلزنی کنند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha