اجرای همزمان رزمایش‌های مردم‌یاری و امنیتی-تهاجمی سپاه در خراسان جنوبی

تهران- ایرنا- همزمان با اجرای رزمایش بزرگ امنیتی- تهاجمی فاطمه الزهرا (س) قرارگاه ثامن نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رزمایش خدمت و مردم‌یاری با هدف نشاط آفرینی و ارائه خدمات عمرانی، بهداشتی، معیشتی و فرهنگی در خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی نیروی زمینی سپاه، در کنار اجرای بخش نظامی و امنیتی رزمایش فاطمه الزهرا که با قدرت نمایی یگان های گوناگون رزمی همراه بود، این رزمایش ابعاد فرهنگی خدماتی و مردم یاری ویژه ای نیز داشت.

در کنار واحدهای نظامی و رزمی از رسته های مختلف نیروی زمینی سپاه که در رزمایش نظامی شرکت دارند، واحدهای مهندسی، بهداری، قرارگاه محرومیت زدایی، واحدهای فرهنگی و تبلیغی، رزمایش خدمت و مردمیاری برپا کردند.

بخش غیرنظامی این رزمایش شامل خدمات عمرانی، بهداشتی، درمانی و فرهنگی توسط قرارگاه های ثامن الائمه(ع)، شهید ناصری و شهید قاجاریان و بخش‌های فرهنگی- تبلیغی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مرحله اجرا درآمد. 

طی برگزاری رزمایش بزرگ فاطمه الزهرا سلام الله علیها، بیمارستان صحرایی ثامن الائمه علیه السلام توسط مرکز بهداری شمال شرق نیروی زمینی سپاه دایر شد. این بیمارستان با ظرفیت پذیرش ۱۲۰۰ نفر در روز، پذیرای ساکنان منطقه شاهرخت و پترگان و حاجی آباد زیرکوه، مشتمل بر چند بخش تخصصی اطفال، زنان و مردان، به طور کاملاً رایگان در خدمت مردم قرار داشت.

در خلال این رزمایش و به همت قرارگاه‌های محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه در خراسان جنوبی و رضوی، بیش از ۳۰۰۰ بسته کمک معیشتی شامل اقلامی چون برنج، روغن، گوشت، حبوبات و ماکارونی، ۱۴۰۰ بسته لوازم التحریر، ۲۰۰ دستگاه بخاری گازی، هزار بسته فرهنگی و ۲۵ سری جهیزیه مشتمل بر ۸ قلم کالای اساسی، به افراد جامعه هدف منطقه زیرکوه خراسان جنوبی اهدا گردید.

مهندسی نیروی زمینی سپاه در همین مدت، عملیات احداث خاکریز بند بزرگ موسوم به ابراهیم، احداث و تسطیح بیش از ۱۰۰ کیلومتر از جاده‌های مواصلاتی دهستان پترگان را به پایان رساند.

گازکشی ۱۹۵ واحد مسکونی متعلق به اقشار محروم منطقه شاهرخت، پترگان و حاجی‌آباد توسط واحد مهندسی قرارگاه ثامن و شهید ناصری نیروی زمینی سپاه انجام شد.

در همین حال ۲۸ کیلومتر از پروژه خط انتقال آب خوشاب- منطقه لانو به انجام رسید و پروژه خط انتقال آب خیرآباد که بخش‌ها و روستاهای گوناگونی را در بر می‌گیرد، به همت واحد های مهندسی نیروی زمینی سپاه تکمیل شد.

یکی دیگر از کارهای مهمی که توسط بخش‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه انجام گرفت، گسترش صحن و مرمت و آماده سازی بخش‌های مختلف آستان امامزاده سعدالله بن موسی الکاظم(ع) بود که یکی از مراکز مورد اقبال و احترام مردم منطقه است. امامزاده سعدالله از نوادگان منسوب به امام موسی کاظم علیه السلام به شمار می‌آید.

یکی از جلوه‌های ویژه پیوست فرهنگی و مردم یاری رزمایش فاطمه الزهرا قرارگاه ثامن نیروی زمینی سپاه، راه اندازی کاروان بزرگ شادی با اجرای برنامه های شاد و متنوع فرهنگی توسط هنرمندان شناخته شده و محبوب بود. این اقدام مورد توجه و استقبال پرشور مردمی و به ویژه خانواده ها ، نوجوانان و جوانان قرار گرفت.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha