فرماندار باشت: افزایش خدمات حوزه کشاورزی مورد توجه  دولت سیزدهم است

گچساران - ایرنا - فرماندار باشت با اشاره به اهمیت تولیدات کشاورزی با کیفیت در امنیت غذایی گفت: افزایش خدمات به بهره برداران حوزه کشاورزی این شهرستان مورد توجه دولت سیزدهم است.

به گزارش ایرنا،نادر گرامی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس اداره جهاد کشاورزی باشت اظهار داشت: توزیع عادلانه امکاناتی مانند ماشین های کشاورزی، نهاده های دامی و کشاورزی براساس نیاز بهره برداران از اولویت های دولت برای تحقق این امر است.

وی با یادآوری این نکته که درآمد حداقل پنج هزار شهروند باشتی از راه کشاورزی تامین می شود تصریح کرد: افزایش زیرساخت هایی مانند آبیاری نوین، بهبود شاخص های استفاده از تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزی،توسعه باغستان ها و تامین آب پایدار برای زمین های کشاورزی از راهکارهای فراهم کردن شرایط بهتر برای تولیدات حوزه کشاورزی است.

فرماندار باشت تاکید کرد:این شهرستان یکی ازقطب های کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در تولید مرکبات و محصولات زراعی است که با برنامه ریزی بهتر می توان به افزایش کمی و کیفی محصولات در این شهرستان کمک کرد.

رییس سابق جهاد کشاورزی باشت نیز در این آیین گفت: اجرای طرح پهنه بندی و تشکیل بانک اطلاعات کشاورزان یکی از زیرساخت های مورد نیاز توزیع عادلانه امکانات این حوزه برای بهره برداران در شهرستان است.

جواد شمشیری افزود: در این طرح روستاها و مناطق کشاورزی براساس جمعیت و میزان تولید بهره برداران تقسیم بندی شده تا توزیع امکانات براساس آن انجام شود.

وی تاکید کرد: طرح ایجاد بانک اطلاعاتی دامداران باشتی نیز در دست اجراست و امید می رود با تکمیل آن زمینه خدمات رسانی بهتر به بهره برداران این حوزه نیز فراهم شود.

رییس سابق جهاد کشاورزی باشت تاکید کرد:توسعه باغستان ها، اجرای طرح های تامین آب پایدار در زمین های کشاورزی و طرح های آبیاری نوین از مهمترین خدمات انجام گرفته سال های اخیر در شهرستان است.

در این آیین از خدمات جواد شمشیری رییس سابق جهاد کشاورزی باشت قدردانی و محمد انصاری به عنوان  مدیر جدید این اداره  معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha