۸ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۷
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 84628773
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

منابع آب شهرستان شهرکرد کاهش یافت

شهرکرد- ایرنا- مدیر آب و فاضلاب شهرستان شهرکرد از کاهش منابع آب این شهرستان خبر داد و گفت: در همین راستا به منظور توزیع عادلانه آب بین تمامی مناطق شهرستان آب با افت فشار همراه است.

سعید اسکندی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه‌بر اینکه دبی چشمه کوهرنگ کاهش یافته است اما از آنجا که تامین آب در شهرکرد وابستگی شدید به چاه‌ها دارد و مدتی است که سطح آب مخازن و دبی ورودی آب کاهش یافته، همین موضوع موجب کاهش فشار آب شده است.

وی با بیان اینکه ۴۰ چاه و یک دهنه چشمه آب مورد نیاز شهرستان شهرکرد را تامین می‌کند، تصریح کرد: از این تعداد در سالجاری هشت چاه خشک و از مدار خارج شده است.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان شهرکرد با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب تامین آب تا ارتفاع ۹ متر را متعهد است و بیش از آن باید با نصب تانکر و مخزن جداگانه تامین شود، افزود: زمانی که افت فشار آب رخ می‌دهد آب به واحدهای آپارتمان از طبقه سوم به بالا کمتر می‌رسد از همین رو این واحدها باید نسبت به تامین تانکر اقدام کنند.

اسکندری با بیان اینکه ۱۵ درصد مشترکان آب شهرستان شهرکرد پرمصرف هستند، اظهار داشت: به این مشترکان اخطار کتبی داده شده تا الگوی استاندارد را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: ۲۰ درصد مشترکان نیز کم‌مصرف هستند و دیگر مشترکان نیز مطابق استاندارد مصرف می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه مشترکان بین ۱۰ تا ۱۵ درصد مصرف خود را کاهش داده و صرفه‌جویی کنند می‌توان چالش تامین آب را با مشکل کمتری پشت سر گذاشت.

به گزارش ایرنا، شهر شهرکرد ۸۲ هزار مشترک خانگی دارد و در مجموع شرکت آب و فاضلاب شهرستان شهرکرد به ۱۲۰ هزار مشترک در این شهرستان خدمات‌رسانی می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha